9 фактів про груди і соски

Про те, як правильно чіпати груди, чи можливий оргазм від стимуляції сосків і чи впливають імплантати на грудне вигодовування.

Груди

Трохи історії

Саме існування грудей викликало у чоловіків багато питань. У 1300 році лікар Анрі де Мондевіль написав королю про три причини розміщення грудей саме в цьому місці:

  • Їх так найкраще видно.
  • Груди гріють серце.
  • Вага грудей допомагає жінкам підтримувати силу в черевній порожнині.

До 1840 році знання про груди все ще були досить мізерні. Так, лікар Асті Купер заявив, що груди допомагають жінкам нижчого класу витримувати дуже сильні удари в бійках (побої по п’яні).

Давайте розберемося, що зараз відомо про груди і соски і як з ними правильно поводитися.

Будова грудей

Груди складаються з жирової тканини, дольок, молочної протоки, зв’язок Купера. Дольки виробляють молоко, молочний проток доставляє його до соску, а зв’язки Купера підтримують груди і надають їм форму.

соски: будова грудей

breastcancerbd24.blogspot.com

У багатьох жінок груди відрізняються за розміром, і це нормально. Парні органи не бувають ідеально симетричними.

Факти про груди і соски
1. Соски не завжди можуть бути центром задоволення

Доктор Деббі Хербеник, автор книги The Coregasm Workout, каже, що соски можуть бути не самою чутливою точкою навіть на грудях. Наприклад, верхні і бічні сторони грудної клітки у деяких людей можуть бути більш чутливими або взагалі найбільш чутливими на тілі.

2. Оргазм від стимуляції сосків можливий

Дослідники з Рутгерского університету з допомогою МРТ довели, що стимуляція сосків активує ту ж нервову систему, що генітальні і кліторальні стимуляції. Правда, з ефектом від впливу на клітор нічого не зрівняється. Нервова система та ж, але сила впливу різна.

соски: стимуляція сосків

newscientist.com

Так що теоретично оргазм від стимуляції сосків можливий, але це все-таки рідкість.

3. Еволюція забила на чоловічі соски

Жінкам соски потрібні для виведення молока і вигодовування потомства. А от призначення чоловічих сосків довгий час було об’єктом наукового інтересу. Справа в тому, що соски формуються в утробі раніше статевих органів, так як чоловіки та жінки створюються по одному генетичному коду.

На 6-7 тижні вагітності ген на Y-хромосомі індукує зміни, які призводять до розвитку яєчок — органів, які виробляють і зберігають сперму. Приблизно через 9 тижнів вагітності яєчка починають продукувати тестостерон, змінюючи генетичну активність клітин в геніталіях і головному мозку. Але до цього часу соски вже сформовані. Тому вони так і залишаються рудиментарним утворенням.

Вчені вважають, що з часом соски у чоловіків не зникли, тому що для еволюції це не важливо.

4. Соски можуть бути різних розмірів, форм і кольорів

Багато жінок переживають через те, як виглядають їх соски, але не варто цього робити. Темні, перевернуті, великі, маленькі, коричневі, світлі — це все норма. Ось тут представлено все різноманіття сосків у природі.

соски: різні форми

imgur.com

Настільки ж різноманітні і ареоли — кольорові ділянки шкіри навколо сосків. Вони можуть бути темніше або світліше, дуже маленькими або великими. І волосся на ареолах — це нормально. Протягом життя кількість волосяного покриву на них змінюється. А під час вагітності соски і ареоли можуть стати більшими і темнішими.

Маленькі шишечки на ареолах називають ареолярними залозами, або залозами Монтгомері. Вони названі на честь вченого Вільяма Монтгомері, який вперше описав їх у 1837 році. Ще їх іноді називають «мармеладними ведмедиками». Те, що вони є, це нормально, але от їх призначення невідомо.

Керівник відділення хірургії молочної залози в медичному центрі «Сінай» Еліза Порт каже, що ареолярні залози можуть виділяти невелику кількість рідини, але у них немає спеціальної функції. Є ще одна точка зору, що через текстуру залоз діти можуть використовувати їх, щоб знайти шлях до соска. Але це лише припущення.

5. Три соска — це не така вже й рідкість

Гарі Стайлс і Марк Уолберг живуть з трьома сосками. Статистика підтверджує, що подібна аномалія, яка ще називається надприродним соском, у чоловіків зустрічається частіше. Показники варіюються від 0,22% до 5,6%.

В теорії зайві соски можуть з’явитися вздовж молочних ліній, які починаються в пахвах з кожного боку і закінчуються в паху.

Зазвичай це все-таки один зайвий сосок. Але є чоловік з сімома сосками і чоловік з соском на стопі.

6. Під час менструації груди стають щільними, а соски гіперчутливими

Доктор Шері Ріс каже, що це пов’язано зі збільшенням рівня гормонів естрогену і прогестерону за 1-2 тижні до менструації.

Якщо ви з тих, у кого є ПМС, то під час менструації груди ущільнуться, стануть важчими і чутливішими. Соску, можливо, буде боляче навіть від дотику до одягу. Під час місячних краще уникати кофеїну і тютюну, так як вони можуть підсилити ці побічні ефекти.

7. Імплантати не завадять годувати грудьми

Імплантати вставляють за груди чи за м’яз, тому на грудне вигодовування вони не вплинуть.

Але от приємних відчуттів від дотиків поменшає — і в сосках, і в грудях. Можлива навіть повна втрата чутливості. Дослідження показали зв’язок між розміром імплантату і відчуттями: чим він більше, тим нижча чутливість.

Зменшення грудей може вплинути на годування, причому передбачити це практично неможливо — багато залежить від операції. Якщо під час неї сосок буде переміщений, то молочні протоки виріжуть і грудне вигодовування буде неможливе. Проте все більше операцій роблять так, щоб не пошкодити нерви під соском і забезпечити кровопостачання.

Краще попереджати лікарів заздалегідь, якщо ви плануєте надалі годувати грудьми. Запитайте, чи можна провести операцію так, щоб зберегти молочні протоки.

8. Грудне вигодовування складніше, ніж здається

Існує міф про природність і легкість процесу грудного вигодовування. Але на ділі все виявляється інакше. Якщо у вас виникли проблеми, не бійтеся попросити допомоги у лікарів або сходити до фахівця з лактації.

До того ж у грудного вигодовування є наслідки у вигляді тріщин і кровотеч із сосків. Це не шкодить здоров’ю, але може бути неймовірно болісно, тому що більше годувати груддю не захочеться.

За сосками в цей період потрібно доглядати і зволожувати їх. Проконсультуйтеся з лікарем і дізнайтеся, якою маззю вам краще користуватися. Якщо мазь не допомагає, зверніться до фахівця. Можливо, у вас з’явилася дріжджова інфекція. Її легко вилікувати, потрібно лише вчасно помітити.

Ще грудному вигодовуванню можуть заважати перевернуті соски — дитині буде важко зачепитися за них. У цьому випадку допоможуть силіконові накладки для сосків. Вони чинять тиск на ареоли та соски і ламають невеликі спайки, які утримують сосок всередині.

9. Раку грудей байдужа стать

Так, співвідношення різне: кожна восьма жінка і кожен тисячний чоловік можуть отримати рак грудей, але це не привід забувати про проблему.

Якщо ви відчуваєте, що ваші груди змінились, або ви намацали якесь ущільнення, обов’язково зверніться до лікаря. Слідкуйте за сосками. Якщо вони лущаться, покриваються кіркою, твердіють, виділяють рідину, на них з’явилися подряпини, біжіть в лікарню. Ці рекомендації важливі як для жінок, так і для чоловіків.

І ще — чіпайте груди частіше. Дослідження довели, що це не тільки приємно, ал
е і допоможе в боротьбі з раком грудей.

Наукові джерела:

  • Sex on the brain: What turns women on, mapped out., source
  • Seven nipples in a male: World’s second case report., source
  • Nipple-Areola Complex Sensitivity after Primary Breast Augmentation: A Comparison of Periareolar and Inframammary Incision Approaches., source
  • UC Berkeley and the Lawrence Berkeley National Laboratory., source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *