9 симптомів порушень гормонального фону, від яких страждає наша зовнішність

Можливо, у тебе з’явилися симптоми порушення гормонального фону, а ти навіть і не здогадуєшся про це.

Головний біль

Сьогодні нам хотілося б поговорити про симптоми, характерні для порушення гормонального фону. Можливо, деякі з них знайомі тобі не з чуток.

Насамперед необхідно зазначити, що порушення гормонального фону можуть виникнути з легкістю у кожної людини.

Це рівновага настільки слабка, що вона може легко порушуватися як за природних причин, так і внаслідок змін в навколишньому середовищі та організмі людини.

Крім цього порушення гормонального фону можуть свідчити про збої в роботі екзокринних та ендокринних залоз. Точну причину розладу зможе виявити тільки ендокринолог.

1. Акне

Акне

Якщо ти уважно доглядаєш за своєю шкірою, але тебе турбує ця проблема, можливо, причина появи акне ховається в порушенні гормонального фону.

Справа в тому, що висипання на шкірі можуть з’являтися через вплив різних факторів: недостатньої гігієни, поганого харчування, фаз менструального циклу у жінок. Дуже часто акне є наслідком порушень гормонального фону.

2. Збільшення ваги

Безпричинне збільшення ваги також може мати гормональну природу.

Необхідно мати на увазі, що деякі люди можуть швидко втрачати вагу, в той час як інші набирають зайві кілограми незважаючи на те, що дотримуються дієти і займаються спортом.

Причина цієї проблеми також може ховатися в гормонах.

Порушення гормонального фону не тільки здатні перешкоджати втраті ваги, але і її набору у разі, коли проблемою людини є зайва худоба.

3. Втома

втома

Якщо останнім часом тебе стала турбувати слабкість і кожен раз ти відчуваєш себе все більш втомленою, можливо, причина цього криється в порушенні гормонального фону.

Справа в тому, що останнє часто викликає зниження якості нашого сну.

Ця проблема може торкнутися і тих з нас, хто міцно спить по 8 годин в день. Ми раптом починаємо відчувати себе втомленими без видимої на те причини.

Винуватцем такої слабкості може бути гормон прогестерон. Якщо тебе турбує хронічна втома, ми рекомендуємо тобі зробити аналізи для визначення рівня цього гормону, щоб переконатися в тому, що він знаходиться в нормі.

4. Пітливість

Підвищена пітливість також може бути ознакою порушення гормонального фону, хоча останнє є далеко не єдиним чинником, здатним спровокувати появу цієї проблеми.

У будь-якому випадку не буде зайвим перевірити гормони. Особливо це стосується випадків, коли потовиділення супроводжується відчуттям жару.

5. Темні кола під очима

Якщо у тебе з’явилися темні мішки або кола під очима, які неможливо приховати за допомогою макіяжу, необхідно звернути увагу на стан свого гормонального фону. Цей естетичний дефект може бути сигналом порушення балансу гормонів.

У цьому випадку поява синців під очима часто супроводжується порушеннями сну. Необхідно пам’ятати про те, що хронічне безсоння може бути наслідком дефіциту тестостерону у чоловіків і браком прогестерону у жінок.

6. Депресія

Ще одним симптомом, що свідчить про порушення гормонального фону, є депресія.

Як правило, вона спостерігається у жінок перед настанням менструального періоду, під час вагітності та менопаузи.

Якщо тебе раптом наповнили смуток і апатія, цілком можливо, причину проблеми варто пошукати в гормонах.

7. Зміни в грудях

Груди

Зміни грудей також можуть бути викликані порушеннями гормонального балансу. В цьому випадку для усунення проблеми тобі буде потрібна допомога медичного спеціаліста.

Так, дефіцит естрогенів здатний викликати зниження щільності м’яких тканин грудей.

Але на цьому наслідки зміни рівня естрогенів не закінчуються. Так, збільшення кількості цих гормонів може призводити до появи вузликів в м’яких тканинах грудей.

Якщо ти помітила у себе який-небудь з перерахованих вище симптомів, обов’язково звернись за консультацією до свого лікаря.

8. Випадання волосся

Випадання волосся являє собою ще один симптом порушення гормонального фону.

Якщо навіть найкращі шампуні не допомагають тобі вирішити цю проблему, може бути, причину випадіння волосся варто пошукати в гормонах. Не забувай про це.

9. Посилений ріст волосся

Збільшення кількості певних гормонів може спровокувати і посилений ріст волосся на тілі.

У цьому випадку у жінок можуть з’являтися темне волосся на грудях, обличчі, руках і інших частинах тіла, де в нормі їх бути не повинно.

Все це може говорити про наявність гормонального збою, який може бути набагато серйознішим, ніж тобі здається на перший погляд. Не варто ставитися до цього легковажно.

Джерело: steptohealth

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *