9 паразитів, які скоріше за все промишляють і в вашому тілі

Тут не можна не згадати страшні історії про півтораметрові солітери, що виходили з організмів любителів суші. Не найприємніша тема для розмови, але ми повинні знати своїх ворогів в обличчя. Зацікавлені? Тоді приступимо до вивчення найпоширеніших паразитів, які можуть жити в тілі людини.

Паразити

Зазвичай під словом «паразити» ховається щось дуже неприємне і зловісне. Давайте розглянемо визначення дане центром по профілактиці і боротьбі з хворобами (далі ЦПХ): «Паразит – це організм, який живе і живиться за рахунок організму господаря на шкоду останньому». Простіше кажучи, це гості, які засиділися та яким вже не раді. Але найстрашніше у цій ситуації те, що цих осіб не так вже просто помітити. Тим більше, що ці вороги є найпоширенішою формою життя на землі (відповідно до даних, викладених у книзі Роба Данна «Дикий світ нашого тіла»).

1. Нематода

Згідно ЦПХ, носіями цього паразита є понад півмільйона людей у всьому світі. Анкілостоми живуть в тонкому кишечнику, а їх яйця виходять з тіла з фекаліями. Потім з яєць вилуплюються личинки, які при попаданні на шкіру людини знову повертаються в її організм.

Як дізнатися про наявність паразита? Більшість симптомів приховані, але тривале інфікування призводить до розвитку анемії.

2. Коростяний кліщ

Цей вид паразитів живе на поверхні шкіри. Американська Академія дерматології дає наступні пояснення: крихітні восьми-ножні створіння ведуть бурхливу діяльність під верхнім шаром шкіри, результатом якої є свербіж і висип. Неприємна новина в тому, що коростяним кліщем можна заразитися від тілесного контакту, і через предмети, що кишать паразитами. Хороша новина в тому, що цю проблему легко виявить досвідчений дерматолог.

3. Аскарида

Круглий глист (або аскарида) також входить в список частих непроханих гостей. Як правило, личинки паразитів живуть в землі, контактуючи з якою людина може заразитися ними. Як тільки аскариди виявляються в кишечнику, вони починають рости. Їх довжина може досягти метра. Ознаками інфікування можуть бути: втрата ваги, болі в животі, кров у фекаліях, задишка і кашель. Також глист може вийти під час блювоти.

4. Плоска шистосома

Цей плоский черв’як більше небезпечний для мешканців тропіків, де їм заражені понад 200 мільйонів людей. Даний вид паразита є причиною такої хвороби як шистосоміаз. Жар, біль у животі, діарея з кривавими виділеннями, — все це говорить про інфікування. Також шистосома викликає проблеми, пов’язані з вагітністю і дітонародженням. Черв’як потрапляє в людський організм через шкіру.

5. Солітер

Цим видом паразита людина інфікується шляхом прийому в їжу їжі і води, забруднених яйцями чи личинками хробака. Яйця, потрапляючи всередину організму, можуть стати причиною розвитку личинкових кіст навколо різних органів і тканин. А потрапляючи в кишечник, вони розвиваються до дорослих особин.

Дорослі солітери можуть жити в організмі людини до 30 років, використовуючи для свого виживання поживні речовини з усього, що потрапляє в шлунок. Серед ознак наявності солітерів може бути нудота, слабкість, втрата апетиту, тяга до солоного та інші порушення в роботі шлунково-кишкового тракту.

6. Остриця

Гострики вважаються найбільш поширеним видом кишкових паразитів. В організм вони потрапляють не найприємнішим чином.

Поки людина спить, самки гостриків відкладають тисячі яєць в складках шкіри навколо ануса. Тому основною ознакою наявності паразитів є свербіж в районі заднього проходу під час сну. Таким чином, яйця потрапляють під нігті, а потім і на всі предмети, до яких торкається інфікована людина.

7. Токсоплазма гонді

Ці паразити являють собою крихітні одноклітинні організми, які живуть в недовареній їжі, воді і в лотку домашніх котів. І хоча багато людей інфіковані токсоплазмою, видимих симптомів не спостерігається. Це відбувається завдяки сильному імунітету. Однак, як тільки імунна система дає збій, перші ознаки зараження можуть проявитися у вигляді грипозних відчуттів.

8. Кишкові лямблії

Лямблії – це мікроскопічні паразити, які
викликають діарейне захворювання лямбліоз. Цей паразит захищений зовнішньою оболонкою, яка допомагає йому виживати за межами тіла, і робить надзвичайно стійким до дезинфікуючих засобів. Ознаками зараження є порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, діарея, метеоризми, нудота і зневоднення.

9. Печінкова двуустка

Тут варто напружитися любителям прісноводної риби, адже саме вона і є найчастішою причиною інфікування людини. Паразити поселяються в маленьких внутрішньопечінкових жовчних протоках, і можуть жити там до 30 років.

Більше 35 мільйонів людей на планеті заражені печінковою двуусткою. Зараження зазвичай проходить безсимптомно, але рано чи пізно загострення все-таки наступає. І як зрозуміло з назви, під удар потрапляє печінка і жовчний проток.

Дана стаття носить інформативний характер і не надає методи вирішення озвучених проблем.

Джерело: HeadInsider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *