8 секретів квасолі, про які ви не знали

Квасоля незвичайно популярна у всьому світі. Однак, справа не тільки в смаку продукту, вживання бобових має плюси, воно пов’язане також із зниженим рівнем захворюваності на рак і серцеві захворювання. Боби багаті білком. Вони є одними з найбагатших джерел рослинного білка, поживної речовини, яка допомагає нарощувати м’язову масу. І клітковина в бобових підвищує здоров’я травної системи і запобігає серйозним хворобам, такі як колоректальний рак. Бобові містять інші необхідні поживні речовини, такі як залізо, мідь, фолієва кислота і марганець, які підтримують кілька життєво важливих функцій організму. Ми з’ясували як квасоля може збагатити ваше життя чудесним чином.

Квасоля

Які переваги квасолі?
1. Рятує від діабету

За даними Американської асоціації діабету, боби можуть допомогти регулювати рівень цукру в крові – краще, ніж більшість інших крохмалистих продуктів. Білок в бобах також допомагає в цьому відношенні. Дослідники також виявили, що поєднання квасолі з рисом може зупинити проблеми з цукром.

Боби містять також те, що дослідники називають повільними вуглеводами, що означає, що вуглеводи повільно всмоктуються з кишечника, допомагаючи уникнути раптового підвищення цукру. А клітковина в бобових допомагає знизити рівень холестерину. Високий рівень холестерину – ще одна проблема діабету. Тому завдяки низькому глікемічному індексі квасоля може бути гарним доповненням до меню людей з діабетом.

2. Захистить серце

Було виявлено, що споживання бобових, включаючи квасолю, знижує ризик серцевих захворювань. В інших дослідженнях споживання бобів призводило до зниження рівня поганого холестерину і збільшення рівня хорошого холестерину. Було виявлено, що бродіння брому розчинної клітковини знижує рівень поганого холестерину – і боби, багаті клітковиною, можуть допомогти в цьому.
Боби також багаті калієм, ще однією важливою живильною речовиною, яка, як відомо, регулює рівні артеріального тиску.

3. Допомагає запобігти раку

Квасоля – це важливе джерело антиоксидантів, які допомагають боротися з раком. І клітковина, яку вони містять, як ми говорили, допомагає боротися з різними формами раку травного.

Дослідження свідчать також про те, що рясне споживання флавонолів корисно для зниження ризику розвитку раку як такого. А оскільки бобові мають високу концентрацію флавонолів, вони можуть бути корисні для хворих на рак. За даними Американського інституту досліджень раку, лігнани і сапоніни в квасолі теж здатні боротися з раком.

4. Може допомогти втратити вага

Результати досліджень показали, що бобові можуть позитивно впливати на вагу. Вся справа в тому, що в бобових міститься білок, який більше насичує організм, ніж жири або вуглеводи.

Дослідження також були спрямовані на виділення інгібіторів альфа-амілази з екстрактів бобів – ці інгібітори допомагають запобігти поглинанню і розпаду крохмалю і, отже, можуть сприяти втраті ваги.

5. Допомагають зміцнити кістки

Кальцій і магній в квасолі можуть зміцнити кістки і запобігти остеопорозу. І фолієва кислота в бобових допомагає підтримувати загальне здоров’я, тим самим знижуючи ризик захворювань кісток.

Деякі дослідження також показують, що квасоля може бути хорошим варіантом для людей з подагрою – через вміст білка (бобові містять помірну кількість пуринів).

6. Хороша для дітей

Квасоля містить основні поживні речовини, які допомагають рости і розвиватися немовлятам. Вона містять кальцій і калій, які важливі для міцності кісток. Вони також містять білок, необхідний будівельний блок для росту і розвитку.

Фолат у квасолі також відіграє важливу роль у розвитку мозку у немовлят.

7. Корисна для бодібілдингу

Оскільки квасоля багата вуглеводами, вони забезпечують тривалу енергію для ваших тренувань. Дослідження показують, наскільки важливі вуглеводи для відновлення після тренування м’язів. Боби містять білок – живильну речовину, яка пропонує всі необхідні організму амінокислоти.

Квасоля також є калорійною, що м
оже стати величезним плюсом для культуристів. І магній в бобах відіграє важливу роль у синтезі білка – живильна речовина також допомагає у м’язовому скороченні і розслабленні.

8. Може бути важливим під час вагітності

Краще властивість бобів в тому, що вони містять білок, клітковину, залізо і антиоксиданти – все це дуже важливо, особливо під час вагітності. Об’єм крові збільшується під час вагітності, і це означає, що вам потрібно більше заліза для виробництва більшої кількості гемоглобіну. І залізо, поряд з фолатом, допомагає в когнітивному розвитку дитини.

Волокно в квасолі допомагає правильній роботі вашого травного тракту. Це пов’язано з тим, що в цей період гормони можуть взаємодіяти з процесом травлення і призводити до запорів. Оптимальна кількість клітковини в квасолі може допомогти уникнути цього.

Які побічні ефекти квасолі?

Отруєння гемаглютиніном

Боби містять гемаглютинін, який може викликати червоні кров’яні клітини. Надлишкові кількості цього з’єднання можуть призвести до діареї, нудоти, болю в животі і блювоти. Проте небезпека є в сирих бобах і тільки, якщо їсти їх занадто багато.

Травні проблеми

Волокно в бобах може працювати в обох напрямках. Надмірне споживання бобів може призвести до метеоризму, діареї і запору.

Ризик раку

Надлишок фолату також пов’язаний з раком. Дослідження показали, що люди, що приймають 800 мкг фолієвої кислоти (RDA становить 400 мкг) в день, мають підвищений ризик розвитку раку.

Проблеми з органами

Хоча залізо в бобах корисне, надлишок його може призвести до пошкодження серця і головного мозку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *