8 поширених випадків, коли чай скоріше на шкоду, ніж на користь

Що може бути краще чашечки міцного ароматного чаю? Такий улюблений багатьма напій здатний не тільки підняти настрій, зігріти в холодні вечори, але і володіє величезною користю! Але не завжди!

Чай

Користь чайного листа

Чайний лист багатий вітамінами групи «В», «С», «К» і «Р». Також він насичений флавоноїдами, танінами, поліфенолами і різними корисними кислотами, білком і кофеїном. Крім того, в звичному багатьом людям напої-чаї-містяться необхідні організму кожен день кількості корисних металів: натрію, калію, марганцю, фтору, міді та інших.

Примітно: чай має низку властивостей, серед яких сечогінний, в’яжучий, бадьорить і судинорозширювальний. Одні плюси, здавалося б, але не все так просто!

Є випадки і звички споживання, коли чай на шкоду, а не на користь. Розглянемо їх разом.

Коли чай – не друг, а ворог

1. Коли ви п’єте його натщесерце

Багато людей вважають за краще замість повноцінного сніданку випивати чашечку солодкого чаю. І роблять це даремно! Чай має властивість придушення шлункового секрету у вигляді соків і жовчі. Чашка чаю натщесерце призводить до того, що апетит повністю пропадає, а значить, добовий режим харчування порушується.

Згодом нерідким явищем може стати відчуття почуття голоду тоді, коли це незвично. Зрозуміло, під рукою може не виявитися корисної їжі, і доведеться закидати в себе ласощі, швидке харчування і, наприклад, чіпси.

Такі гастрономічні звички рано чи пізно викличуть проблеми зі шлунком, меншою з яких стане гастрит. Прекрасною альтернативою чаю вранці на голодний шлунок стане склянка теплої води. Сніданок при цьому краще взяти з собою.

2. Коли він занадто міцний

Деякі нехтують рекомендаціями виробників чаю по необхідній дозуванні заварки на чашку. І також-даремно! Збільшуючи кількість сухого чайного листа при збереженні обсягів води, можна отримати шкідливий розчин.

Який буде пересичений кофеїном, сечогінними речовинами і навіть елементами, що викликають запори! В результаті – ніякого сну, походи в туалет, а також похитнулося здоров’я.

3. Коли чай занадто гарячий

Звичайно, саме гарячий чай – просто класика будь-якої вечірньої бесіди. Але не завжди його варто пити, обпалюючи слизові рота і горла. Справа в тому, що пошкоджені окропом тканини стають більш чутливими до різного роду інфекцій і бактерій.

Серед неприємних наслідків регулярного споживання гарячого чаю – не тільки застуди та ГРВІ, але навіть імовірність появи новоутворень. Будьте обережні!

4. Коли він заварюється занадто довго

Правильніше було б говорити про час зберігання в завареному вигляді. Якщо свіжозаварений чай не вжити в перші півгодини – годину, він набуде надмірної міцності.

Ми вже говорили про це – в такому разі шкідливі речовини стануть переважати над корисними, а корисний, по суті, напій перетвориться в згубну рідину.

5. Коли ви п’єте чай перед їжею

В одному з попередніх пунктів ми вже розглянули згубний вплив чаю на секрецію жовчі і шлункового соку. До того ж, речовина під назвою танін, що міститься в чаї, може стати перешкодою на шляху нормального засвоєння білка.

Саме з цієї причини чай до їжі – не найкраще рішення! І якщо дуже хочеться його випити протягом дня, краще зробити це не пізніше, ніж за півгодини до чергового прийому їжі.

6. Коли ви п’єте його після їжі

З таніном розібралися. Спожита білкова їжа буде погано засвоєна організмом або взагалі не засвоєна, якщо вона запита чаєм.

Особливо шкідливим може стати солодкий чай: після калорій, отриманих з їжею, організм не готовий прийняти ще й порцію глюкози. Якщо дуже хочеться солодощів або цукрового чаю, краще випити його разом з ними через 1-2 години після їжі.

7. Коли чай заварений вчора

Довго стояв в заварювальному чайнику, він перетворюється в гірку, занадто міцну і несмачну рідину. Яка позбавлена всіх корисних властивостей!

І мова не тільки про заварку: якщо з якихось причин недопитий вечірній чай ви вирішили залишити на ранок – все не дуже добре. За цей час в ньому встигнуть почати проявл
яти активність патогени, які небезпечні для здоров’я.

8. Коли ви запиваєте їм ліки

Чай – це концентрація біологічно активних речовин. Багато з них ніяк не можна вживати з медикаментами через їх повну несумісність!

Яскравий приклад: танін і папаверин, еуфілін в сукупності здатні згубно позначитися на роботі серця. У деяких випадках таблетки, запиті чаєм, нехай і не завдадуть шкоди здоров’ю, але ефективність точно втратять.

Наприклад, протизаплідні таблетки або заспокійливі препарати стануть абсолютно марними, якщо їх запити чаєм. І, навпаки, чай здатний підвищити дію препаратів, що піднімають тонус і збільшують розумові та фізичні здібності. І це також несприятливо для організму!

Щоб чай був по-справжньому корисний, варто звернутися до традицій жителів Сходу. Для них чаювання – це ціла церемонія, сукупність дій, що здійснюються в певній послідовності. Саме такий підхід до споживання чаю робить його максимально корисним, що дарує здоров’я, сили і задоволення! І якщо часу на східні чайні церемонії може не бути, то на те, щоб зайвий раз не робити з чаю шкідливу рідину – має знайтися. Приємного правильного чаювання і міцного здоров’я!

Джерело: HeadInsider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *