8 звичок людей, які виглядають і відчувають себе молодше за свої роки

Старіння не можна відмінити, але можна уповільнити!

Молодість

Час не можна загальмувати, але можна трохи обдурити: активний спосіб життя, правильне харчування, а також деякі стиль-секрети допоможуть не тільки виглядати, але і відчувати себе молодше своїх років. Спробуйте деякі з них — і переконайтеся самі.

Їсти багато ягід і фруктів

Ягоди і фрукти — чемпіони за вмістом антиоксидантів, природних речовин, які захищають наші клітини від вільних радикалів. А ще — чорні і сині ягоди допомагають мозку справлятися з віковими когнітивними порушеннями. Причому, що особливо приємно, свої корисні властивості більшість ягід зберігають навіть після заморожування або термічної обробки — так що додайте в свій щоденний раціон порцію ягід, свіжих, заморожених або сушених.

Пити багато води

Це взагалі універсальний рецепт: підтримка балансу вологи важливо для нормальної роботи всіх систем нашого організму. Але для тих, хто піклується про молодість і пружність шкіри, ніяк не можна забувати про питну воду — інакше клітини починають швидко руйнуватися, а обличчя набуває втомленого і виснаженого вигляду.

…і чаю

Ще одне безцінне джерело антиоксидантів – чай. Причому практично всі сорти — і чорний, і зелений, і улун — багаті цими природними засобами від старості. Випивайте щодня хоча б одну чашечку напою, що бадьорить – це не тільки смачно, але і корисно!

Боротися зі стресом

Постійний стрес дійсно швидше нас старить — це підтвердили численні дослідження. Найгірше те, що від постійного стресу може зрости ризик когнітивних вікових порушень — і тому так важливо знаходити щодня трохи часу для релаксації та розслаблення. Тепла ванна з ефірними оліями, розслабляючий масаж, неспішна прогулянка, медитація або улюблене хобі — неважливо, що саме ви виберіть, важливо, що це допоможе вам підтримати своє здоров’я і молодість.

Правильно вибирати одяг

Запам’ятайте кілька простих правил: одяг має бути за розміром (модний оверсайз підходить тільки дуже молодим жінкам після 40 років від нього краще відмовитися); кольори краще підбирати в спокійній гамі (занадто яскраві і насичені швидше підкреслять ваш вік, а надто темні — ще й зроблять сумовитою) і не нехтувати аксесуарами. Навіть якщо ваш образ витриманий в класичному і строгому стилі, оригінальна прикраса або яскравий шарф зроблять його більш зухвалим і «скинуть» вам п’ять-десять років.

Скоротити споживання цукру і солі

Ці продукти підвищують ризик розвитку запальних процесів в організмі, які в свою чергу прискорюють старіння клітин. Все просто: чим більше цукру і солі у вашому раціоні, тим вище ймовірність передчасного старіння. Воно вам треба?

Займатися спортом

По-перше, сидячий спосіб життя буквально змушує нас старіти швидше: літні жінки, які проводили сидячи або лежачи більше 10 годин на день у підсумку мали більш зношені клітини організму, ніж їх активні ровесниці. А, по‑друге, інтенсивні тренування допомагають зберегти здоров’я клітин: чим активніші ви в спортзалі, тим вище шанси, що теломери ваших клітин (показник, що відповідає за їх «молодість») будуть довші. Загалом, чим активніший ваш спосіб життя, тим молодше ваш організм — в прямому сенсі цього слова.

Користуватися сонцезахисними засобами

Креми і лосьйони з УФ-захистом не тільки допомагають захистити вашу шкіру від раку, але і уповільнюють старіння — до таких висновків прийшли дослідники з Університету Клівленда. Як показали результати проведеного ними експерименту, у людей, які щодня користувалися засобом з індексом SPF 15-захисту, клітини шкіри старіли на 24% повільніше! Так що не забувайте користуватися сонцезахисним засобом.

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *