7 факторів здоров’я серця і судин

Серцево-судинна система є однією з найважливіших у житті людини. Її слід підтримувати в належному стані, щоб виключити ризики передчасної смерті. Сьогодні ми розповімо про семи факторах здорової і повноцінної серцево-судинної системи.

Серце

По-перше, оцінити здоров’я серцево-судинної системи можна за індексом маси тіла, тобто співвідношенням на основі росту і ваги. Він повинен становити не більше 25 одиниць. Визначити цей показник можна за формулою: ІМТ = Вага в кілограмах / (Зріст у метрах*2)

По-друге, система буде більш або менш в порядку, якщо ви кинули палити більше року тому або зовсім ніколи не володіли цією шкідливою звичкою.

По-третє, фізична активність повинна бути не менше 150 хвилин середньої інтенсивності або 75 хвилин високої інтенсивності щотижня.

По-четверте, артеріальний тиск нижче 120/80.

Також, загальний рівень холестерину не повинен перевищувати 200 мг/децилітр.

По-шосте, рівень цукру в крові повинен бути менше 100 мг/децилітр.

Крім того, у вашому харчуванні повинні бути обов’язкові компоненти. Наприклад, фрукти і овочі, як мінімум 100 грамів риби в тиждень, краще жирної. Також треба включити в раціон висівки, бобові, горіхи, вівсяну крупу, тобто продукти, багаті волокнами. Краще обмежити споживання солі. А також пити не більше літра на тиждень солодких напоїв.

«Оскільки ми говоримо не тільки про серцеві хвороби, а також і про інсульт, серцеву недостатність та захворювання периферичних артерій, найбільшу небезпеку для серцево-судинної системи становить на сьогодні – ожиріння», — говорить доктор Дональд М. Ллойд-Джонс, професор медицини.

Джерело: 7mednews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *