7 порушень, пов’язаних із захворюваннями щитовидної залози

Захворювання щитовидної залози викликають цілий ряд різних симптомів і пов’язаних з ними порушень, які негативно позначаються на якості життя пацієнта.

Щитовидна залоза

Поза всяких сумнівів, захворювання щитовидної залози є одними з найпоширеніших у сучасному суспільстві. Найчастіше вони зустрічаються у жінок, і незважаючи на те, що лікування в принципі існує, іноді воно виходить дуже тривалим або навіть довічним (якщо захворювання переходить в розряд хронічних), а в деяких випадках вимагає навіть хірургічного втручання.

Не варто забувати, що ця невелика за розміром залоза у формі метелика бере участь у великій кількості метаболічних процесів, а тому який-небудь дефіцит або, навпаки, надлишок гормонів щитовидної залози призводить до порушень, які ми можемо помилково можемо приймати за інші хвороби.

Дуже часто пацієнти скаржаться на втому (без видимої причини) або різке збільшення ваги, викликане, як вони думають, стресом.

Деякі захворювання пов’язані з такою кількістю недуг, а тому непогано було б про них знати, щоб вчасно розпізнати можливу хворобу і подбати про своє здоров’я, прийнявши відповідні заходи.

1. Запор, проблеми з травленням або синдром роздратованого кишечника

Захворювання щитовидної залози часто викликають зміни в роботу нашої травної системи.

Коли діагноз ще не поставлений, ми можемо помітити у себе часті проблеми з травленням: розлад шлунка або навіть синдром роздратованого кишечника.

В залежності від наявних симптомів можна навіть визначити, яким чином постраждала наша щитовидна залоза.

Гіпотиреоз

 • Запор
 • Погане засвоєння поживних речовин
 • Розлади шлунка

Гіпертиреоз

 • Діарея
 • Біль в шлунку
 • Здуття живота
 • Блювота
2. Порушення менструального циклу і можливе безпліддя

При захворюваннях щитовидної залози може порушитися і менструальний цикл.

 • При гіпотиреозі менструації зазвичай бувають більш тривалими і болючими.
 • А ось у жінок, які страждають гіпертиреозом, менструація коротше і трапляється не так часто, крім того, це може привести до ранньої менопаузи.
 • Поза всяких сумнівів, це один із самих серйозних наслідків захворювань щитовидної залози. Зазвичай він буває у тих жінок, які або не отримали своєчасну діагностику, або їх лікування було неефективним.
 • З цієї причини важливо бути уважними до свого здоров’я і намагатися звертатися за кваліфікованою допомогою до професіоналів.
3. Болі у м’язах та суглобах

Ось ще одна поширена проблема, пов’язана з захворюванням щитовидної залози, але при цьому невідома (або ігнорують, або пов’язують з іншими хворобами):

 • Незалежно від віку і статі при гіпертиреозі пацієнти часто страждають від болів в м’язах і суглобах. Це дуже виснажлива стан, доставляє сильний дискомфорт, а ось можуть поставити діагноз помилковий — фіброміалгію, наприклад.
 • Однак з початком лікування зазвичай симптоматика значно зменшується.
 • Ще пацієнти з захворюваннями щитовидної залози часто страждають від тунельного синдрому (або синдрому зап’ястного каналу, як його ще називають) і від фасциїту.

При гіпертиреозі люди часто відзначають біль і слабкість у кінцівках.

4. Підвищений рівень холестерину

Цей факт, ймовірно, здивує вас. Проблеми з щитовидною залозою можуть впливати на рівень холестерину в крові? Так, можуть, і тут важливе не стільки його «підвищення», скільки стійкість до лікування.

Якщо, приміром, пацієнту ніяк не вдається відновити нормальний рівень холестерину (ні дієтами, ні фізичними вправами, ні статинами), то йому слід перевірити щитовидку.

При гіпотиреозі буває підвищений рівень холестерину, а при гіпертиреозі — знижений (що теж недобре).

5. Проблеми зі сном

Одним з факторів, пов’язаних з порушеннями роботи щитовидної залози і значно знижують якість життя, є поганий сон. І мова тут йде зовсім не про кількість відпочинку:

 • Іноді, навіть прос
  павши 10 годин поспіль, людина встає втомленою та «розбитою». У неї немає сил.
 • Відчуття недосипання змушує пацієнта спати вдень і проводити в ліжку цілі вихідні. Це тривожний симптом.

В інших випадках людину мучить безсоння, вона лягає і ніяк не може заснути, тому що страждає від тахікардії, підвищеного занепокоєння і нервозності.

6. Зміни шкіри

На додаток до випадання і ламкості волосся люди, у яких є захворювання щитовидної залози, зазвичай стикаються і з видимими змінами шкіри.

Вона у них стає більш грубою, сухою і шорсткою. Лущиться і тріскається, особливо на п’ятах, колінах і ліктях. Ці симптоми пов’язані з гіпотиреозом.

А при гіпертиреозі шкіра може стати дуже чутливою до змін температури.

7. Депресія і тривожність

Гіпотиреоз, пов’язаний з низькою активністю щитовидної залози, може дати побічний ефект — вплинути на нейротрансмітери. Зниження рівня серотоніну і дофаміну в організмі тягне за собою депресивний стан.

Ще одним показником є стійкість або звикання пацієнта до різних психотропних препаратів, зазвичай це теж пов’язано з некоректною роботою щитовидної залози.

Отже, як бачите, багато симптомів, які відчуває значна частина населення нашої планети, можуть бути пов’язані саме з захворюваннями щитовидної залози: це і настрій, і якість нічного сну, і біль у суглобах… тобто або ці захворювання були діагностовані, або призначене лікування не принесло бажаних результатів.

Будьте уважні до себе!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *