7 міфів про здоров’я, в які вірять навіть лікарі

Насправді, медичних міфів існує стільки, що можна їх розвінчувати до Нового року. Сьогодні ми розповімо про ті, що найбільше ускладнюють життя.

Лимон

1. Різні ділянки язика відчувають різні смаки

У школі багатьом з нас показували «карту» язика. Згідно їй, одні зони відповідають за сприйняття гіркого, інші – солодкого, треті – кислого. В інтернеті навіть можна знайти «правильні» стакани для вина, які направляють напій на потрібну ділянку.

Різні частини язика дійсно можуть трохи швидше або трохи повільніше реагувати на той або інший смак, але різниця незначна. Можете прямо зараз спробувати сіль різними ділянками свого язика і переконатися, що, куди її не насип, все одно вона відчувається.

2. Не можна мочити Манту

Вакцинація

Вважається, що через воду плямка може збільшитися в розмірах, як при туберкульозі. Але насправді ін’єкція туберкуліну вводиться в глибокі шари шкіри, куди вода проникнути не може.

В цьому році МОЗ офіційно підтвердив: мочити манту – можна, терти мочалкою і рушником – не можна.

3. Потрібно випивати 8 стаканів води в день

Вчені кажуть, що вирахувати єдину норму для всіх неможливо. Вона залежить від маси тіла, часу року, фізичних навантажень і ще багатьох чинників. У середньому, людині потрібно від 1,5 до 2,8 літрів рідини на добу.

І не обов’язково пити воду в чистому вигляді. Супи, фрукти, овочі, соки, чай і кава теж рахуються.

4. Противірусні ліки допомагають при застуді

Застуда

Немає таких противірусних засобів, які могли б прискорити одужання при ГРВІ та застуді. Дослідження підтвердили ефективність тільки деяких препаратів при лікуванні грипу типу А. Та і то незначний.

5. Якщо близько дивитися телевізор або читати в темряві, зір псується

Коли ми так робимо, наші очні м’язи напружуються, а слизова оболонка стає сухішою. У результаті очі дійсно втомлюються. Але нічого жахливого не відбувається, і зір від цього не псується.

6. Сніданок – це обов’язково

Якщо ви не можете змусити себе їсти вранці, то це не означає, що ви розповнієте. Учені з Корнельського університету (США) з’ясували, що люди, які не снідають, в середньому за день споживають на 400 калорій менше.

Пити чай

Інша справа, якщо ви прокидаєтеся голодним. Тоді корисний збалансований сніданок допоможе уникнути переїдання в обід.

І ще один приємний бонус: «нічний дожор» теж не заважає схудненню. Ви перекушуєте вдень або ввечері – абсолютно не важливо, вважається тільки загальна калорійність за добу.

7. Сидіти, схрестивши ноги – шкідливо

Поза «нога на ногу» не може викликати варикоз або пошкодження нервів, тому що, як тільки ми змінюємо положення, кров’яний тиск приходить в норму. Хіба що ви просидите в цій позі кілька днів.

Виняток становлять люди, у яких підвищений ризик появи тромбів. Їм схрещувати ноги дійсно не рекомендується.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *