7 маловідомих факторів, що впливають на надлишкову вагу

Виснажливі дієти, постійне харчування по режиму, правильний розподіл кілокалорій, а також заняття в тренажерному залі відомі багатьом людям, які вступили на «стежку війни» з надмірною вагою. Але не завжди результат виправдовує очікування. І тоді настає хвилина слабкості і хочеться все це кинути, залишити як є. Але не варто кидатися в крайності, візьміть себе в руки. Адже причиною надлишкової ваги можуть бути фактори, про які ви можете не знати.

Зайва вага

Можливі причини незмінної ваги
Зміни гормональних процесів

На роботу жіночого організму впливає безліч чинників: перехід з одного віку в інший (з дитинства в юність), виношування і народження дитини на світ, клімакс. Вони призводять до змін в обміні речовин, що безпосередньо пов’язано із зайвими кілограмами. І це закономірно, хоч від цього не легше.

 • Порада № 1. З кожним днем підвищуйте фізичне навантаження, адже з віком все важче тримати форму. Будучи молодше – до тридцяти років, було достатньо кількох вправ для досягнення мети, але з роками цей метод не працює. Рекомендують вносити в свої тренування нововведення – сходіть в басейн, на йогу, займіться фітнесом… Висновок такий – з віком потрібно більше рухатися.
 • Порада № 2. Регулярно ходити на консультації до лікаря. За допомогою клінічних аналізів і рекомендацій лікаря можна вчасно встановити наявність гормонального збою в організмі.
Схильність до вживання фруктів

Багато хто вважають, що для підтримки фігури варто їсти фрукти у великих кількостях. Але це великий міф. Справа в тому, що до складу фруктів входять глюкоза, сахароза і фруктоза. І ці види цукру не є низькокалорійними і легкими речовинами. Це і може стати причиною надмірної ваги.

 • Порада № 1. Любите випічку та цукерки? Тоді вам доведеться відмовитися від шкідливих солодощів. Зробіть перевагу в бік фруктів, але і їх кількість має бути розумною. Не варто за день з’їдати зв’язку бананів або кілограм яблук, їжте з розумом.
 • Порада № 2. Не варто забувати про калорії, які містяться у фруктах. Тому слід віддати перевагу менш калорійним їх видам, таким як зелені яблука, грейпфрути, гранати і ананаси.
На вагу може впливати стан здоров’я

На стан ваги людини можуть впливати збої в роботі організму. Серед них – порушення функції шлунково-кишкового тракту, що призводить до утворення шлаків і запорів. Дуже поширеними є гінекологічні захворювання (полікістоз яєчників), підвищена кількість чоловічих гормонів, порушення роботи щитовидної залози, яка не виробляє достатню кількість гормонів. Всі ці та інші захворювання безпосередньо впливають на стан ваги людини.

 • Порада № 1. Поспостерігайте за своїм фізичним станом. Видимі симптоми будь-яких захворювань? Робіть нотатки своїх спостережень.
 • Порада № 2. З результатами своїх спостережень зверніться за консультацією до лікаря. Він встановить причину захворювання і допоможе його усунути. Не варто займатися самолікуванням.
Наслідок прийому хімічних препаратів

Кожен препарат має свій перелік протипоказань. Від цього списку часто залежить прийом препарату пацієнтом. Нерідко буває так, що одна група хворих відмовляється вживати ліки. Але друга група пацієнтів, незважаючи на побічні ефекти, все-таки дотримується приписів лікаря. Адже користь від ліків куди більша, ніж від його недоліків. Внаслідок дії антидепресантів, оральних контрацептивів, антигістамінних препаратів, нейролептиків, стероїдів і бета-блокаторів часто підвищується вага людини.

 • Порада № 1. Перед прийомом нового ліки не полінуйтеся прочитати його інструкцію. Після першого прийому простежте за своєю реакцією, чи не відбулися зміни в роботі організму.
 • Порада № 2. Якщо вас мучать сумніви про користь препарату на ваш фізичний стан, тоді вам варто звернутися до лікаря з проханням про заміну медпрепарату. Ні в якому разі за своєю ініціативою не робіть переривання курсу лікування або заміну препарату. Це може плачевно позначитися на вашому здоров’ї.
Вживання їжі на тлі емоційних
впливів

Ви думаєте, що вага не впливає психологічний стан? Але це не так. І незабаром ви станете спостерігати зміни у своєму фізичному стані. Прояв психоемоційної залежності від їжі буде проявлятися всіляким чином. Подяку за старанні труди. Для задоволення. В якості антидепресантів, завдяки яким поліпшується настрій. Що робити?

 • Порада № 1. Варто розрізняти види голоду. Один йде від шлунка, а другий – від головного мозку. І якщо вас переповнює бажання з’їсти щось смачненьке і у великих кількостях, то це не голод.
 • Порада № 2. Відшукайте альтернативу їжі, адже одної відмови від їжі не вистачить. Прийде час, і ви кинете цю затію і почнете вживати їжу без потреби. Головне розібратися, що вам потрібно насправді — хороші емоції і підтримка організму в постійному тонусі. І кожен раз, коли вам захочеться «заїсти» свої неврози, краще прогуляйтеся, подихайте свіжим повітрям, поніжтесь у гарячій ванні або подивіться цікавий фільм.
Вплив стресів

Велика кількість людей впевнені в тому, що стресові стани призводять до втрати ваги. Але мало хто знає, що вони можуть стати причиною надлишку кілограмів. У стресових ситуаціях організм виробляє гормони, а саме – кортизолу, який відповідає за збільшення апетиту. Таким чином, організмом запускається механізм накопичення калорій та енергії, завдяки яким він буде здатний встояти перед безпосередньою загрозою. Це закон природи. Але з часом все змінилося, і потреба в боротьбі за виживання відпала. Але часті стреси і переживання, пов’язані з роботою, провокують гормональні викиди.

 • Порада № 1. Знайдіть собі методи релаксації. Не позбавляйте себе щоденного відпочинку. Знайдіть собі хобі, яке приносило б вам позитивні емоції.
 • Порада № 2. Не соромтеся звернутися за допомогою до лікаря. Адже не завжди вдається впоратися зі стресами в поодинці. Потрібно зрозуміти справжню причину його походження. Вам знадобиться психологічна допомога, зверніться за нею до психолога.
Недостатня кількість часу для сну

Багато вчених стверджують, що існує залежність між сном і станом ваги. І це доведено експериментально. Американська компанія Mayo Clinic оприлюднила дані своїх досліджень. У них сказано про пряму залежність від часу сну. Вага людей, сон яких дорівнює шести годинам і менше, збільшується на п’ять кілограм. Це відбувається на протязі року. Люди, сон яких триває сім годин, не піддаються таким змінам. Здавалося, що різниця в часі, не так і велика, але різниця у вазі — помітна.

 • Порада № 1. Ефективно розподіліть свій вечірній час. Не пересиджувати перед телевізором або комп’ютером. Краще витратьте цей час на сон.
 • Порада № 2. Дотримуйтеся режиму дня. Не лягайте спати в пізній час, адже таким чином зменшується кількість годин на сон, що в свою чергу відображається на його ефективності.

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете відчувати себе сильніше на емоційному рівні. А від цього буде залежати ваша вага і стан здоров’я. Полюбіть себе, і світ полюбить вас такими, які ви є.

Джерело: HeadInsider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *