6 ознак того, що вам не потрібні 8 склянок води в день

Надлишок води може бути так само небезпечний для здоров’я, як і її недолік!

Пити воду

Шість, вісім або десять склянок води щодня — лікарі поки так і не можуть визначити, скільки саме рідини нам потрібно отримувати кожен день. Але всі сходяться в одному: недолік води так само небезпечний для нашого здоров’я, як і його надлишок. Ми вже писали про симптоми того, що наш організм не отримує достатньо рідини, а сьогодні підібрали ознаки того, що ми п’ємо занадто багато. Перевірте, чи не пора вам скоротити щоденну дозу води?

Ви встаєте в туалет по ночах

Більшість людей ходять в туалет «по-маленькому» шість-вісім разів у день — і якщо при цьому колір вашої сечі від прозорого до світло-солом’яного, швидше за все, ви отримуєте достатньо рідини. Але якщо ви мочитеся більше десяти разів на день, більш того, якщо вам доводиться прокидатися вночі, щоб сходити в туалет, можливо, ви п’єте більше, ніж треба. Постарайтеся випивати останню склянку води за дві години до сну, щоб не перевантажувати нирки.

Ви відчуваєте нудоту і навіть блювоту

Як не дивно, але симптоми надмірного зволоження схожі на симптоми зневоднення — а все через те, що в обох випадках ниркам доводиться працювати в умовах підвищеного навантаження. Коли ми п’ємо занадто багато води, нирки просто не справляються з виведенням зайвої рідини, і вона починає накопичуватися в організмі. У свою чергу це може привести до розвитку діареї, нудоти або блювоти.

У вас болить голова

Пульсуючі головні болі протягом дня — ще один симптом того, що ми п’ємо занадто багато води. Справа в тому, що через надмірний вміст рідини в крові падає вміст солі, що в свою чергу призводить до «розбухання» клітин. Серед наслідків можуть бути не тільки головні болі, але і утруднення дихання і порушення в роботі головного мозку.

У вас розвиваються набряки

Затримка рідини в організмі може привести до розвитку набряків, а також до зміни кольору шкіри в області кистей рук, стоп і губ. Якщо ви помітили ці симптоми, негайно скоротіть щоденне споживання води!

Ви відчуваєте м’язові спазми або слабкість

Якщо ми п’ємо більше води, ніж нам потрібно, сильно знижується рівень електроліту — і розвиваються спазми і судоми в м’язах. Тому важливо стежити за балансом рідини — і не пити більше, ніж потрібно.

Ви відчуваєте себе втомленою

Якщо ми п’ємо занадто багато води, наші нирки працюють у посиленому режимі — і одним з результатів цього стає викид гормонів стресу. Після короткого енергетичного піку ми отримуємо свого роду «похмілля», яке супроводжується почуттям підвищеної втоми і втоми. Якщо останнім часом ви часто стали помічати за собою щось подібне, спробуйте скоротити кількість рідини — можливо, вся справа саме в ній.

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *