6 корисних продуктів, які не лікують застуду

Лимони, гарячий чай, мед і малинове варення – типовий продуктовий набір, рекомендований для лікування застуди. Але чи допомагають вони насправді, ось у чому питання.

Чай з лимоном

Чай. Цей напій корисний, можна не сумніватися. Але не варто забувати, що чай насичений кофеїном і має сечогінну властивість. Активна втрата рідини організмом веде до згущення крові, що при застуді не тільки не лікує, але, навпаки, погіршує стан. Процеси, спрямовані на боротьбу з інфекцією, сповільнюються і гальмують імунну відповідь. Тим, хто п’є чай, потрібно обов’язково пити воду. Або використовувати для пиття трав’яні збори з шавлією, чебрецем або ромашкою.

Лимон. Корисні в багатьох відношеннях лимони можуть не дати очікуваного лікувального ефекту. За словами лікарів, лимонна кислота подразнює слизову, яка і без того запалена через хворобу. В результаті гальмується її загоєння.

Часник. На чому грунтується віра в лікувальні властивості часнику при застуді і грипі, – незрозуміло, але йому приписують чи не магічні властивості. Насправді чітких наукових доказів ефективності часнику при застуді, а також у справі профілактики інфекцій і вірусів не існує. У свою чергу, занадто активне поїдання часнику викликає симптоми метеоризму, а також може загострювати прояви хронічного панкреатиту.

Апельсин. У середньому апельсині міститься добова норма вітаміну С. Але як це узгоджується з лікуванням застуди? Аналіз досліджень з участю 11 тисяч осіб, показав: аскорбінова кислота може трохи пом’якшувати перебіг хвороби, але як ліки все ж не діє. Крім того, вчені відзначають, що цитрусові негативно впливають на процес засвоєння організмом протизапальних ліків, що містять ацетилсаліцилову кислоту (аспірин).

Мед і малинове варення. Ніхто не сперечається, в цих продуктах є корисні речовини. Проблема в тому, що для лікування застуди люди починають їсти їх в набагато більшій кількості, ніж потрібно. Але цукор, що міститься в меді і варенні, сприяє глікуванню імунних білків, що не дозволяє антитілам знищувати збудників хвороби. Також солодке сприяє згущенню слизу в організмі, що провокує розвиток гаймориту, бронхіту, пневмонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ: БЮДЖЕТНІ ЗАСОБИ, ЯКІ НАСПРАВДІ ДОПОМАГАЮТЬ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *