6 головних міфів про здоров’я кишечника

Кожен з нас коли-небудь стикався з кишковими проблемами. Експерти назвали 6 найбільш поширених міфів про здоров’я шлунково-кишкову систему.

Кишечник

Нам усім потрібні пробіотики. Індустрія продажів йогуртів та інших пробіотиків набирає обертів і вже обчислюється мільярдами. Однак для того, щоб пробіотики на зразок йогурту і кефіру позитивно впливали на наш кишечник, вони повинні добиратися до самого його кінця в достатніх кількостях. Але те, чи здатні дані продукти робити це, досі науково не доведено. Вуглеводи, які зазнали ферментації на зразок часнику, спаржі або кореня цикорію під назвою пребіотики більш ефективні в процесі відновлення балансу кишечника.

Нам потрібні добавки з пробіотиками. У реальності, лікарі зазвичай рекомендують подібні добавки тільки пацієнтам, які страждають від синдрому запаленого кишечника (СЗК). Що ж стосується всіх інших людей, то користь від вживання даних добавок в достатній мірі не доведена, як би не намагалися їх просувати численні знаменитості на своїх сторінках у соціальних мережах.

Клізми для кишечника корисні. Не слід витрачати гроші на так звані клізми. Дійсно, жертвам важких запорів дані процедури допомагають, але лише тимчасово. Це схоже на масаж, після якого ви відчуваєте себе краще, але не більше ніж на 24 години. Однак масаж ніяким чином не вирішить причини ваших розладів.

Нам потрібна детоксикація. Існує маса продуктів, які обіцяють очистити і вилікувати кишечник або провести його детоксикацію. Все це шахрайство, оскільки наш кишечник взагалі не потрібно очищати, адже він не є брудним.

Кишечник не впливає на психіку. Існує стійкий зв’язок між проблемами з кишечником і психічним здоров’ям. При загостренні симптомів СЗК люди скаржаться на сильний стрес і підвищену дратівливість. Травна система посилає сигнали в мозок, а мозок відправляє їх назад.

Голодування корисне. Є багато теорій про те, що голодування в тому чи іншому режимі позитивно позначається на здоров’ї людини, але експерти все-таки радять до нього не вдаватися. Три прийоми їжі в день забезпечують стимуляцію рухливості кишечника, а якщо ви перестаєте їсти, то кишечник більше не виробляє газів. Йому дуже складно роздобути під час голоду волокна, пребіотики і нутрієнти, які потрібні для здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩО ТАКЕ ШЛАКИ І ТОКСИНИ І ЧИ ПОТРІБНО ВІД НИХ ЧИСТИТИСЯ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *