5 проблем, які можуть виникнути через суворі дієти

Строгі обмеження в їжі можуть допомогти скинути зайві кілограми за короткий термін, проте лікарі впевнені — це не приносить користь нашому організму.

Дієта при кишковій коліці

Строгі дієти, в тому числі кето і палео, відносяться до так званих дієт йо-йо: по суті це стрибки від більшої ваги до меншої і назад. Такі “гойдалки” організму не тільки не корисні, але і шкідливі. До того ж при схудненні ми втрачаємо і м’язи, і жир, а повертається потім в основному жир.

Чому багато хто після закінчення дієти набирають вагу назад, а то і більше, ніж було? Причина проста: відмова від улюблених продуктів сприяє поверненню до них потім, а шкідливі харчові звички нікуди не поділися і повертаються в колишньому обсязі.

Але головне — такі гонки шкідливі для здоров’я, прочитайте кілька відповідей, з якої причини.

1. Знижується цукор

Це справедливо майже для всіх дієт, тому що більшість з них вимагає зниження саме вуглеводів в раціоні. У результаті цукор падає до мінімальних значень, що змушує людей сильніше хотіти солодкого і є одним з факторів, що провокують розвиток діабету другого типу. На жаль, це доведено дослідженнями.

2. Можуть бути проблеми з серцем

Для “мотора” небезпечно буквально все: і самі скачки ваги, і недоотримані корисні речовини (наприклад, виключення солодких фруктів прибирає з раціону і багаті калієм банани), та й заборона їжі протягом якогось часу погано впливає на організм. Найбільше ризикують ті, у кого серце і так працює не кращим чином.

3. Стає менше енергії

Відмова від якихось продуктів або голодування однаково погано впливають на рівень заліза в крові, що може привести до розвитку анемії. У цьому стані організм виробляє менше червоних кров’яних тілець, які переносять кисень від легких до клітин, і ти відчуваєш постійну втому.

4. Ви гірше спите

Голодування, бажання з’їсти щось конкретне або що завгодно впливають на сон сильніше, ніж вам здається. Якщо це поєднується ще й з недосипом, здоров’я похитнеться.

5. Гірше працює кишечник

За незрозумілою схемою надходження їжі, як і при відмові від деяких продуктів, змінюється мікрофлора кишечника, причому не в кращу сторону. Це призводить в тому числі до проблем з травленням і здуття живота.

Щоб уникнути неприємних наслідків, фахівці рекомендують не захоплюватися суворими дієтами і голодуванням, а працювати над формуванням корисних харчових звичок. Тоді й хвилюватися не про що, і контролювати вагу стане простіше.

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *