5 золотих правил захисту зубів

Чим більш уважно ми ставимося до гігієни порожнини рота, тим довше нам не доведеться встановлювати вставні щелепи. І ось 5 щоденних правил щодо захисту зубів.

Зуби

1. Чистіть зуби двічі на день по 2 хвилини. Золоте правило, начебто відоме всім, яке більшість людей ігнорує. Обов’язково витрачайте на чистку зубів 2 хвилини, і в день чистіть зуби двічі – вранці і ввечері. Використовуйте зубну нитку і іригатор-приголомшливий засіб, який за допомогою вузьконаправленого потоку води позбавляє від залишків їжі важкодоступні зони рота.

2. Ранкова чистка освіжає подих. Температура в порожнині рота становить приблизно +37С, тобто там тепло і волого. У роті зберігаються залишки їжі, що провокують поширення бактерій, що викликають наліт. Згодом цей наліт кальцифікується або стає більш твердим, що призводить до зубних каменів гінгівіту і пародонтиту. Обов’язково вранці ретельно чистіть свої зуби для того, щоб позбутися від нальоту, що скупчився протягом ночі.

3. Не перестарайтеся. Якщо ви будете чистити зуби більше двох разів на день або витрачати на це по 5-8 хвилин, то ви можете пошкодити зубну емаль, яка захищає зуби. Ось чому при використанні електричної зубної щітки ні в якому разі не можна сильно натискати нею на зуби.

4. Не має значення послідовність. Багато людей задаються питанням про те, що треба робити спочатку – використовувати зубну нитку або зубну щітку. В реальності, це не має ніякого значення, як підкреслюють стоматологи, до тих пір, поки і те й інше ви робите кожен день.

5. Тримайтеся подалі від газованої води. Так улюблені нами солодкі газовані напої дуже сильно шкодять зубам. В них міститься кислота, яка поїдає зубну емаль, призводить до появи дірочок, пігментних плям, руйнує кореневу систему зубів. Чим менше газованої води ви п’єте, тим це корисніше для зубів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *