4 твердження про хліб, в які не потрібно вірити

Від хліба товстіють, а, крім того, через нього здувається живіт і утворюються гази. Але медики зазначають: не кожному відомому твердженню про хліб можна довіряти.

Сірий хліб

Від хліба зростає вага. Фахівці спростовують правдивість даного твердження. За їх словами, вага зростає через споживання великої кількості калорій, що перевершує витрати організму на виробництво енергії. Якщо їсти хліб батонами, так, можна розтовстіти. Але один-два шматки хліба за день ніякої надбавки у вазі не дають. Цільнозерновий хліб – чудове джерело клітковини, яка поліпшує стан кишкової мікрофлори і тим самим захищає про метаболічних порушень, пов’язаних із зростанням маси тіла.

Хліб без глютену – більш корисний. Ще одне невиправдане твердження. За словами фахівців, якщо в хлібі немає глютену, це не означає, що він корисний апріорі – в такому продукті може міститися багато цукру і інших зовсім не корисних для здоров’я речовин. Відсутність глютену виробники хліба можуть компенсувати кукурудзяним крохмалем або яким-небудь іншим компонентом, вживати який небажано.

Хліб сприяє газоутворенню. Вчені стверджують, що підвищене виділення газів виникає у відповідь не на продукт як такий, а на якісь харчові компоненти. При виробництві хліба в сировину, призначену для випічки, часто додають ензими і поліпшувачі борошна. Вони дійсно можуть викликати здуття і газоутворення.

Чорний хліб корисніший за білий. Невже і в це не потрібно вірити? Судячи з аргументів експертів, якщо хліб чорний – ще не означає суперкорисний. Вони констатують, що чорний хліб може містити в собі більше цукру, ніж білий. Щоб він став темніший, виробники не соромляться додавати в тісто карамель або патоку.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *