3 помилки в харчуванні, які заважають схуднути навіть при заняттях спортом

Експерти назвали поширені помилки в харчуванні, через які вага не йде навіть в тих випадках, коли людина займається спортом.

Схуднення

Вчені з Університету Лафборо виступили із заявами про те, що громадяни, які нерідко активно займаються спортом не тільки не худнуть, а, навпаки, набирають вагу. Фахівці вказали на те, що існує тенденція, коли після відвідування спортзалу люди починають їсти більше звичайного, вважаючи, що вони заслужили це своєю старанністю на тренуваннях.

За даними видання «Московський комсомолець», експерти виділяють три помилки, пов’язані з харчуванням і заважають скидати вагу навіть при заняттях спортом.

Відсутність контролю. За словами вчених, багато людей не вважають за потрібне відстежувати кожен з’їдений шматок. Даремно! Поки людина споживає більше калорій, ніж витрачає при фізичній активності, вона не схудне. Якщо ваше головне завдання – скинути вагу, без контролю і обліку всіх споживаних за день калорій впоратися з ним буде проблематично. Експерти вказують на те, що люди недооцінюють калорійність всіх тих незначних перекусів, які вони собі дозволяють між основними прийомами їжі. Кращий спосіб усвідомити, що з’їдаєш більше покладеного – вести харчовий щоденник, записуючи в нього все до крихти.

Надмірна кількість здорових продуктів. Ще одна помилка. Якщо за рахунок здорової і корисної їжі людина перевищує енергетичну добову норму, це теж завадить їй схуднути. Не обов’язково їсти тістечка, щоб мати надлишкову масу тіла – набрати вагу можна і за рахунок фруктів, каш, сухофруктів, а також численних овочевих страв з використанням солі, олії та інших заправок.

Недолік калорій. Зворотна сторона медалі багатьох історій схуднення і чергова типова помилка. Мріючи скинути вагу, самі вольові починають недоїдати, переходять на раціон з дуже низькою калорійністю. Однак при нестачі калорій тим організм включає біологічні механізми виживання, які перешкоджають втраті жиру в умовах недоїдання. Енергосистема тіла перебудовується. Мітохондрії (джерела енергії клітин) починають виробляти більше енергії з меншої кількості палива. Все це робить дотримання низькокалорійних дієт безглуздою справою в плані схуднення. Крім того, вони часто дають зворотний ефект набору кілограмів.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *