12 причин, через які знижується лібідо

Чому не хочеться сексу і що з цим робити.

Лібідо

1. Стрес

Неважливо, де ви його отримали: на роботі або у стосунках. Стрес є стрес, і він вбиває сексуальне бажання. Нерідко секс допомагає розслабитися, але для цього треба хоча б почати. Вихід — вчитися розслаблятися і якось тримати стрес під контролем. Для цього існує маса методик і технік, ми теж про них писали. Спробуйте і знайдіть підходящу.

2. Проблемні відносини

Є пари, яких заводять сварки, але їх не так багато. Конфлікти, сварки, згасання почуттів, зрада, непорозуміння — зрозуміло, чому в такій обстановці не до сексу. Іноді трапляється й так, що зникає потяг саме до партнера.

Рішення проблеми нудне і тривале. Потрібно чесно проаналізувати відносини і зрозуміти, що ж не так. Може, партнер став для вас непривабливим, може, ви надто мало часу проводите разом і не відчуваєте близькості, а може, ваш партнер — маніпулятор і краще не намагатися відродити пристрасть, а припинити відносини.

3. Алкоголь

Так, алкоголь, якщо по-трохи, — це стимулятор, який іноді допомагає розслабитися і налаштовує на відповідний лад. Але будь-який перебір може довести до стану too drunk to fuck, а якщо віддано любити алкоголь, то скоро нікого більше любити не захочеться, тому що спирт дуже погано впливає на здоров’я. Крім того, п’яна людина може бути огидною і відштовхуючою для партнера. Вихід тільки один — знати міру, а якщо не виходить, то лікуватися від залежності.

4. Недосип

Коли в ліжку миттєво закриваються очі, не до сексу. Насправді це пов’язано з тим, що потреба у сні для організму важливіша, ніж секс, а тіло в першу чергу задовольняє найважливіші потреби.

Простіше за все тим, хто не спить через велику кількість справ: треба розставити пріоритети, і якщо сексуальне життя буде не на останньому місці, то відмовитися від якогось навантаження на користь відпочинку.

Але іноді недолік сну викликаний безсонням або апное уві сні (наприклад, якщо ви хропете). Тоді треба вилікуватися і висипатися.

5. Діти

Коли в родині з’являється маленька дитина, батькам часто не до сексу, тому що навалюється все і відразу: стрес, недосипання, труднощі нових ролей і відносин, постійні переривання на дитячий плач. На щастя, це тимчасові труднощі, але все ж намагайтеся хоча б на пару годин в тиждень доручити дитини родичам або няні, щоб побути лише вдвох.

6. Ліки

Багато медикаментів знижують статевий потяг: це таблетки для зниження тиску, антидепресанти, деякі протизаплідні. Не соромтеся розповісти лікарю про побічні ефекти, щоб підібрати інші ліки, не знищують лібідо.

7. Низька самооцінка

Щоб хотіти сексу, іноді треба відчути себе сексуальніше. Невдоволення своїм тілом буває настільки сильне, що його не хочеться показувати партнеру, навіть якщо все влаштовує. Працювати потрібно в двох напрямках: усувати ті недоліки, які можна усунути, і прийняти ті, які не виправити. Для останнього, можливо, буде потрібна допомога психолога або психотерапевта — нормальна самооцінка того варта.

8. Ожиріння

По-перше, ожиріння — це небезпечно. Через зайву вагу з’являються проблеми з судинами, гормонами, підвищується тиск і розвиваються захворювання всіх органів і систем. В таких умовах лібідо не виживає.

По-друге, ожиріння — це нерідко привід для низької самооцінки, яка не сприяє сексуальному потягу.

Якщо вага вийшла за здорові межі (або підібралась до межі допустимого), то пора задуматися в першу чергу про себе і повернутися в форму, а потім і лібідо повернеться.

9. Еректильна дисфункція

Це про чоловіків. Може бути, вам хочеться, але не виходить. В цьому випадку потрібно прийти до лікаря і з’ясувати, що відбувається і чи не винні в імпотенції які-небудь захворювання, а потім вже їх лікувати.

10. Низький рівень тестостерону

Вироблення тестостерону, як і багатьох інших гормонів, пов’язане з безліччю факторів, внутрішніх і зовнішніх. На деякі ми можемо вплинути: змінити режим харчування або почати тренуватися, щоб підвищит
и рівень тестостерону. І ще потрібно пам’ятати, що секс сам по собі впливає на рівень цього гормону, тому, якщо є можливість захотіти — треба захотіти.

11. Депресія

Це не та «депресія», при якій хочеться шоколаду і посумувати, а клінічно важкий стан, який треба лікувати, тому що знижене лібідо — це далеко не самий неприємний прояв цієї хвороби. Так, антидепресанти теж можуть зменшувати статевий потяг, але їх хоча б можна підбирати і змінювати, поки не знайдуться ті, що підійдуть.

12. Менопауза

Через гормональні зміни в організмі у жінки іноді пропадає бажання, а іноді з’являються неприємні відчуття під час сексу: сухість або навіть біль. З цим можна боротися за допомогою лубрикантів. Хороша новина: хороший секс буває і після настання менопаузи.

Джерело: Лайфхакер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *