11 продуктів харчування, які вважаються шкідливими, але такими не є

Досить часто в різних телевізійних передачах лікарі та інші фахівці стверджують, що існують деякі продукти, які є шкідливими для здоров’я людини. Але насправді при вивченні складу таких продуктів можна викрити ці міфи, так як продукти не завдають будь-якої шкоди здоров’ю людини. В деяких випадках вони навіть приносять користь, а також вважаються оптимальними для вживання в той час, коли людина дотримується дієти.

Хліб

Жирна їжа

Така їжа представлена не тільки макаронами в соняшниковій олії, але і такими продуктами, як авокадо або оливкова олія. Дієтологи запевняють, що ці продукти харчування призводять до збільшення ваги, але вони помиляються. Якщо вживати їх в обмеженій кількості, то це ніяким чином не позначиться негативно на фігурі.

Журнал The Lancet проводив дослідження в 18 країнах, залучаючи до нього близько 135 тис. осіб. Дослідження проводилося протягом декількох років. У процесі померло близько 6 тис. осіб, а більше 5 тис. осіб перенесло різні серцеві захворювання.

Результати були дивовижними, оскільки ризик серцевих захворювань був вищим у людей, які зловживали вуглеводами, а не жирною їжею. Тому дієти, які передбачають вживання великої кількості жирів, не можуть привести до серцевого нападу або інших негативних наслідків. Якщо ж вживати багато вуглеводів, то це може стати причиною виникнення серцевих захворювань.

Вчені стверджують, що на підставі даного дослідження дієтологи всього світу повинні переглянути свою думку щодо вживання жирів.

Глютен

Існує певний міф, що стосується глютену. Він полягає в тому, що чим менше глютену вживає людина, тим здоровішою вона буде. Але насправді для здорових людей цей продукт не є небезпечним. Відмовитися від нього повинні тільки люди, які мають целіакію. Дане спадкове захворювання полягає в непереносимості глютену.

Інші люди можуть без будь-яких проблем і побоювань приймати в їжу продукти, що містять цей компонент.

Курячі яйця

Багато дієтологів з різних країн світу стверджують, що люди, які бажають знизити вагу, повинні відмовитися від яєць. Додатково таке рішення повинно прийматися особами, які страждають різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, так як у складі яєць є багато холестерину. Насправді таке твердження є справжнім міфом.

Справа в тому, що навіть за умови, що в одному яйці міститься багато холестерину, це не призведе до збільшення холестерину в крові людини. Відповідні дослідження, проведені на кроликах, підтвердили дане твердження. Тому якщо людина бажає приймати в їжу яйця, то йому не слід відмовляти собі в такому бажанні.

Кофеїн

На думку багатьох недосвідчених і непрофесійних дієтологів і лікарів, кофеїн є основною причиною погіршення стану здоров’я і гальмування зростання.

Насправді це є невірним твердженням. Клініка Мейо проводила дослідження, на підставі якого було виявлено, що будь-яка людина може приймати в день до 400 мг кофеїну. В цьому випадку не буде завдаватися будь-якої шкоди стану здоров’я.

У стандартній чашці кави міститься максимально 120 мг, тому доцільно обмежуватися 3 чашками кави в день.

Газована вода

Газована вода є досить популярним продуктом. Вона може бути солодкою або мінеральною, а також виробники випускають воду в різних кольорах і з різними смаками. Існує міф, що бульбашки, що містяться в такій воді, є причиною утворення каменів у нирках. Додатково вони вилуговування кальцій з кісток і руйнують емаль на зубах.

Вищевказані твердження є помилковими, оскільки рідина, що містить бульбашки, є такою ж простою і безпечною, як і звичайна питна вода. Досвідчені дієтологи говорять про те, що бульбашки з’являються в результаті розчинення у воді вуглекислого газу. Саме в цьому випадку створюється вуглекислота.

При формуванні бульбашок не потрібно додавати в воду цукор, кофеїн або інші компоненти. Тому якщо купується мінеральна газована вода, то можна без будь-яких побоювань пити цю рідину.

Сир

Деякі провідні різних неперевірених телевізійних передач стверджують, що сир є небезпечним для споживання продуктом. Він ні
бито викликає звикання.

Насправді така думка є звичайним міфом. Вчені часто проводять різні дослідження, основною метою яких виступає виявлення корисності вживання того чи іншого продукту.

Сир є калорійним продуктом, який використовується в піці або під час створення фастфуду, тому якщо людина стежить за фігурою або бажає скинути кілька зайвих кілограмів, то йому дійсно краще зменшити кількість уживаного сиру. Але при цьому відсутні будь-які докази, що підтверджують, що сир може викликати звикання.

Штучні підсолоджувачі

Досить часто люди чують думку про те, що різні підсолоджувачі, якими замінюється звичайний цукор, можуть стати причиною раку.

Ця думка є помилковою, так як різні державні установи проводять численні дослідження штучних підсолоджувачів. Ними користуються люди, які хворіють на діабет або бажають схуднути. Сукралоза, аспартам, сахарин та інші підсолоджувачі не володіють якими-небудь шкідливими компонентами, тому просто не можуть стати причиною утворення злоякісних пухлин. Вони є абсолютно безпечними, якщо вживати щодня невелику їх кількість.

Але деякі дослідження говорять про те, що такими підсолоджувачами неможливо знизити тягу до солодкого, а також вони можуть впливати на бактерії, що містяться в кишечнику. Тому в будь-якому випадку вживати їх потрібно тільки в помірній кількості.

Генетично модифіковані організми

Багато людей впевнені, що вони є причиною виникнення раку і нанесення шкоди природі.

Але дослідження, проведені різними вченими, підтверджують, що ГМО не можуть завдати значної шкоди здоров’ю людини або навколишньому середовищу.

Солі

Надмірне вживання солі може призвести до збільшення ваги і проблем з серцем. Таке твердження є стандартним міфом, так як навіть якщо людина буде їсти пересолені продукти, це ніяким чином не позначиться на стані його здоров’я.

Тому навіть якщо людина дотримується дієтичного харчування, не слід відмовлятися від вживання солі.

Вуглевод

До них відноситься рис, хліб і картопля. Деякі дієтологи стверджують, що саме ці продукти є причиною появи зайвої ваги.

Але насправді не всі вуглеводи є шкідливими. Велика кількість вуглеводів міститься в овочах і фруктах, які є корисними для будь-якого організму. Додатково не слід відмовлятися від вживання картоплі, який містить безліч вітамінів.

Риба

Деякі люди вважають, що в рибі міститься багато ртуті, тому її вживання негативно позначається на стані здоров’я людини. Але насправді великий вміст ртуті є тільки у великих рибах, наприклад, в акулах. Дрібна риба, яка вживається людиною, є безпечною.

Таким чином, існують численні продукти харчування, які, на думку непрофесіоналів, є шкідливими або небезпечними для людей. Але такі твердження є звичайними міфами, тому люди повинні самі добре розбиратися в тому, які продукти корисні або небезпечні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *