11 очних симптомів, що вказують на неполадки зі здоров’ям

Очі роблять для нас дуже багато. Власне, саме вони ведуть нас по світу, говорять про його кольори і форми. Тому не дивно, що навіть колір очей здатний дещо важливе розповісти про наше здоров’я. Діагностика по очах — це ще один відмінний спосіб помітити захворювання, і вилікувати його. А на які очні симптоми варто звертати увагу, ми розповімо в нашій статті.

Очі

Діагностика по очах: дивовижні очні симптоми і їх значення
1. Білі плями

Якщо ви носите контактні лінзи, діагностика по очах допоможе визначити значення декількох білих плям на рогівці (прозорому шарі передньої частини очного яблука). Вони можуть бути сигналом інфекції рогівки, що трапляється при її пошкодженні чужорідним об’єктом.

Якщо інфекція супроводжується болем і запаленням, терміново йдіть на прийом до лікаря. Тільки не переживайте, це досить поширене явище. Швидше за все, вам просто доведеться припинити користуватися контактними лінзами протягом декількох днів.

2. Сіпання ока

Якщо ви помітили, що ваші очі продовжують сіпатися, незважаючи на всі ваші зусилля, дайте собі час заспокоїтися. Діагностика по очах підказує, що всьому виною сильний стрес. Наповніть ванну, почитайте книгу, і рушайте в ліжко раніше.

3. Пелена перед очима

Пелена перед очима може вказувати на поганий зір. Але якщо помутніння не проходить, воно може сигналізувати про більш серйозні проблеми, наприклад, діабет. Сімдесят три відсотки хворих на діабет в ході дослідження Американської асоціації клінічних ендокринологів поділилися, що у них свого часу було помутніння зору. Також такі очні симптоми можуть бути ранньою насторожуючою ознакою інших захворювань очей, наприклад, катаракти, або макулярної дегенерації.

4. Біле кільце

Найчастіше саме у людей у віці навколо райдужної оболонки ока може з’явитися біле кільце. Воно може говорити про високий рівень холестерину і тригліцеридів в організмі. Якщо у вас є таке кільце, ви повинні знати про підвищений ризик серцевого нападу або інсульту.

При наявності білого кільця проконсультуйтеся з окулістом або своїм лікарем. Одна діагностика по очах тут не допоможе.

5. Сухі очі

Постійна підвищена сухість очей може вказувати на синдром сухого ока. Ця хвороба викликана недоліком зволоження очей. Ви можете купити безрецептурні краплі для зволоження, або звернутися до лікаря для отримання рецепту. Сухі очі також можуть вказувати на алергію.

6. Жовта пляма

Якщо ви раптом помічаєте в куточку свого ока жовту пляму або опуклість, можливо, ви занадто багато часу проводите на сонці. Ця пляма називається пінгвекула, і розвивається вона так само, як і інші побічні ефекти негативного сонячного впливу. Поспішіть на прийом до лікаря, і краще купіть сонячні окуляри з надвисоким захистом від ультрафіолетового випромінювання.

7. Жовтий колір очей

Якщо ваші очні білки стають жовтими, спочатку може бути навіть страшно. Швидше за все, це пояснюється так званим розлиттям жовчі. Коли ваша печінка не в змозі очищати клітини, нагромаджується жовтий компонент під назвою білірубін, внаслідок чого і з’являється жовтий колір очей.

Ваша шкіра також може набути жовтого відтінку. Розлиття жовчі може вказувати на наявність інфекції в печінці, і одна діагностика по очах в такому разі недостатня. Краще негайно звернутися до лікаря.

8. Очі, повні сліз

Цілий день працюєте за ноутбуком? Багато дивитеся телевізор? Проводите багато часу в Інстаграмі? Якщо ви не відриваєте очі від екранів своїх гаджетів протягом тривалого часу, вони можуть почати сльозитися. Такі очні симптоми — поширене явище, і вам просто потрібно ненадовго відкласти телефон в бік.

9. Криваво-червоні очі

Якщо помітили розрив кровоносних судин в оці, не потрібно бити тривогу. Такі очні симптоми – звичайна справа для людей, у яких очі знаходяться в постійній напрузі. Іноді криваво-червоний колір очей супроводжує застуду. Наприклад, коли ви багато кашляєте, або не спите до пізньої ночі.

10. Плаваючі «мушки»

Вам знайоме почуття, коли раптово навколо вас рухаються якісь
маленькі частинки? Швидше за все, що так. Адже це — абсолютно поширене явище, яке трапляється час від часу з кожним. Тим не менше, коли ви бачите ці частинки весь час, варто почати хвилюватися – це може свідчити про розрив сітківки або навіть про її відшарування.

11. Опухлість, червоний колір очей

Якщо набряклість і червоний колір очей – єдині очні симптоми (немає свербіння і роздратування, наприклад), скоріше за все, ви просто сильно втомилися, і вам потрібно виспатись. Ідіть спати!

Хто-б міг подумати, що діагностика по очах може так багато розповісти про здоров’я! У вас коли-небудь були будь-які очні симптоми? Думається, що тепер ви будете більш серйозно сприймати плями, сухість, опухлості, і навіть незвичайний колір очей. Правда?!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОЛІР ОЧЕЙ ПЕРЕДБАЧИТЬ, ЯКІ НЕДУГИ ЗАГРОЖУЮТЬ

7 ДИВОВИЖНИХ ФАКТІВ ПРО ОЧІ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *