10 переваг червоного вина для вашої краси і здоров’я

Багато чули про те, що червоне вино корисне для організму. Але, насправді, користь червоного вина може бути недооцінена. Ми вирішили з’ясувати, як цей напій впливає на ваш організм.

Вино

Що таке червоне вино?

Це тип вина, зроблений з сортів чорного винограду. Але колір вина може відрізнятися – від інтенсивних фіолетових відтінків (молоді вина) до червоного (зрілі вина) і коричневого (старі вина).

Як робиться вино – цікава історія. Якщо коротко – червоне вино виробляється дробленням і бродінням темного кольорового винограду (всього плоду).

Вміст алкоголю в червоному вині зазвичай коливається від 12% до 15%.

Органічне вино – це інший вид вина. Це вино виготовляється з винограду, вирощуваного у відповідності з принципами органічного землеробства, який забороняє використання хімічних речовин та інших штучних добрив.

В одному келиху червоного вина міститься близько 125 калорій. Він містить близько 3,8 грама вуглеводів і без холестерину.

Які типи червоного вина?

Існують різні види червоного вина, кожен зі своїм унікальним стилем. Деякі з найбільш популярних:

– Сіра, який також називається Шираз. Сорт зазвичай використовується для виробництва середніх вин. Але деякі з вин, що надходять з цього сорту, мають інтенсивний аромат і велику довговічність.
– Мерло, чия м’якість зробила цей сорт «новим вином» для нових любителів вина.
– Каберне, який є одним з кращих у світі сортів. Цей тип вина зазвичай піддається дубовій обробці.
– Мальбек, що виник району Бордо у Франції, цей сорт часто плутають з каберне і мерло.
– Pinot noir, який є одним з найбільш благородних сортів червоних вин. Цей сорт важко вирощувати.
– Zinfandel, самий універсальний у світі сорт винограду.
– Санджовезе може стати хорошим вибором для італійської кухні.
– Барбера має аналогічні Мерло атрибути, хоча і не так популярна.

Яка історія червоного вина?

Червоне вино було вперше вироблено (з використанням процесу ферментації) в Грузії та Ірані ще до нашої ери. І вино вперше згадувалося як ліки в 2200 р. до н. е. у стародавніх єгипетських і шумерських записах.

Гіппократ, широко відомий як батько західної медицини, пропагував вино як частину здорового харчування. За його словами, вино також корисно для дезінфекції ран, полегшення болю під час пологів і лікування симптомів діареї і млявості. Відомо, що навіть у середні століття католицькі ченці часто використовували вино для різних видів лікування. І під час епідемії холери 1892 року, яка вразила Німеччину, вино використовувалося для стерилізації води.

На початку 20-го століття спостерігалося зростання руху Темперанса, яке не заохочувало споживання вина, пов’язуючи його з алкоголізмом.

І за останні роки було проведено безліч досліджень, які позитивно позначилися на вині, особливо червоному. Дослідження показали, що помірне споживання вина має благотворний вплив на здоров’я серця і управління діабетом. Воно може також допомогти боротися з ожирінням і захворюваннями нервової системи.

Перш ніж рухатися далі, вам потрібно знати про французький парадокс. Це спостереження, що у французів дуже низькі показники серцевих захворювань, незважаючи на те, що вони споживають велику кількість холестерину і насичених жирів. Деякі експерти вважають, що регулярне споживання червоного вина французами може бути причиною такого стану справ.

Які інгредієнти в червоному вині роблять його корисним?

Червоне вино виготовляється з винограду, а виноград багатий кількома антиоксидантами. Деякі з них включають катехіни, ресвератрол, епікатехін і проантоціанідіни.

Ресвератрол, антиоксидант, що надходить з виноградних шкур, володіє антивіковими і корисними для серця перевагами.

Флавоноїди, особливо антоціани, які наповнюють вино багатим червоним кольором, можуть мати сприятливі наслідки для загального здоров’я. І проантоціанідіни можуть знизити ризик серцевих захворювань. Ці антиоксиданти також допомагають боротися з вільними радикалами.

Червоне вино корисне вам?

Споживання червоного
вина (в міру, пам’ятайте) може знизити ризик розвитку деменції. Воно може навіть запобігти захворюванню печінки і надати захист від раку (рак простати, особливо).

Є так багато інших переваг. Насправді.

Антиоксиданти в червоному вині можуть збільшити рівень хорошого холестерину (ліпопротеїнів високої щільності або HDL). Це запобігає накопиченню холестерину, запобігаючи серцевим захворюванням. Поліфеноли в червоному вині, особливо ресвератрол, можуть захистити кровоносні судини у вашому серці. Було виявлено, що ресвератрол зменшує згустки крові. Хоча потрібно більше досліджень, можливості багатообіцяючі.

Ресвератрол в червоному вині також може запобігти дозріванню незрілих жирових клітин. Він також може активувати білок під назвою сиртуїн 1, який захищає серце від запалення.

Згідно з іншим дослідженням Ізраїльського технологічного інституту, червоне вино може поліпшити здоров’я клітин в кровоносних судинах. Згідно з доповіддю, регулярне (помірне) споживання червоного вина протягом 21 дня може значно збільшити функцію ендотелію судин. Але ми хочемо знову підкреслити, що ключем є помірність. І ми жодним чином не хочемо рекламувати алкоголь.

Червоне вино також розширює артерії. І з точки зору користі для здоров’я, два келихи червоного вина діють також, як п’ять літрів фруктового соку.

Згідно іншому індійському дослідженню, кверцетин, ще один поліфенол червоного вина, проявляє кардіозахисні властивості. Було виявлено, що вино також сприяє регресії артеріального тиску. Було також виявлено, що ті, хто п’ють вина мають більш високий рівень хорошого холестерину, ніж ті, хто не п’є вино. В дослідженні робиться висновок, що червоне вино, як доповнення до дієти, може бути корисне для серця. Але будьте уважні, оскільки важливо, щоб вино було тільки як доповнення до дієти.

В іншому американському дослідженні говориться, що ресвератрол в червоному вині може запобігти віковому спаду серцево-судинної функції.

І якщо ви шукаєте вино, найкорисніше для серця, вирушайте за Піно Нуар – виноград, вирощений для цього червоного вина, прибуває з вологого та холодного середовища. Це означає, що найбільш корисні частини фруктів залишаються самими свіжими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *