10 найбільш ігнорованих симптомів раку

Згідно з новим дослідженням Cancer Research U. K., більше половини дорослих стикалися з сигналами, які можуть повідомляти про розвиток раку, але тільки 2% пов’язували ці симптоми з можливою онкологією. Наступні 10 симптомів дослідники назвали «тривожними». І хоча вони можуть бути абсолютно нешкідливими, не зайвим буде повідомити про це своєму лікарю і, можливо, пройти відповідну діагностику.

Симптоми раку

Постійний кашель і хрипи

Хоча періодичні покашлювання — не привід для хвилювання, невпинний кашель або кашель, що супроводжується кров’ю — серйозний привід звернутися до лікаря. «Більшість випадків кашлю абсолютно безпечні, — пояснює професор і голова Медичного центру по профілактиці ракових захворювань Тереза Беверс. — А ось постійний кашель повинен бути перевірений у лікаря на можливість розвитку раку легенів». Ваш лікар може порекомендувати вам пройти рентген грудної клітки або комп’ютерну томографію.

Зміна спорожнення кишечника

Якщо спорожнення кишечника стало викликати труднощі, або стілець став більший звичайного — це може бути симптомом раку товстої кишки, попереджає доктор Беверс. «Ці зміни можуть вказувати на утворення маси, що утрудняє проходження стільця по кишечнику, — пояснює вона. — При появі такого симптому людині варто піти до лікаря і призначити колоноскопію, щоб перевірити можливість розвитку пухлини».

Зміна сечовипускання

«Якщо в сечі присутня кров, це може вказувати на рак сечового міхура або нирок, хоча значно частіше кров у сечі є ознакою інфекції сечовивідних шляхів», говорить доктор Беверс. Для початку перевірте на наявність інфекції, а потім зверніться за додатковою діагностикою.

Постійний біль невідомого походження

«У більшості випадків біль не є ознакою раку, але якщо він має постійний характер, необхідно пройти медичну перевірку, — радить доктор Беверс і додає, — При постійних головних болях, наприклад, ризик раку мозку невеликий, але краще перестрахуватися. Тривалий біль у грудній клітці може бути ознакою раку легенів, а біль в порожнині живота — симптомом раку яєчників».

Зміна родимки

Хоча не всі родимки вказують на меланому, поява нової або зміна зовнішнього вигляду вже наявної варто перевірити у дерматолога на предмет раку шкіри.

Не гоїться рана

Якщо ранка, яка утворилася гоїться більше 3 тижнів, повідомте про це вашого лікаря. «До цього часу організм вже повинен завершити процес регенерації, — пояснює доктор Беверс, — і вам просто необхідно перевіритися у лікаря». Така рана може бути ознакою ракової пухлини.

Незрозумілі кровотечі

Вагінальні кровотечі, що не збігаються з вашим менструальним циклом, можуть бути ранньою ознакою раку матки, а кровотечі з анального отвору — симптомом раку товстої кишки.

Незрозуміла втрата ваги

«Багато хто намагається скинути вагу, — говорить доктор Беверс, — але якщо ви худнете, не докладаючи до цього жодних зусиль, це привід для занепокоєння і звернення за медичною допомогою». Однією з ймовірних причин може бути злоякісне утворення.

Нез’ясовне ущільнення

«Якщо у вас з’являється нове ущільнення або змінюється старе — неодмінно звертайтеся на діагностику до лікаря», застерігає доктор Беверс. Хоча це може бути нешкідливою цистою (і ймовірність того велика), можлива і наявність злоякісного утворення у поверхні шкіри. Ущільнення в грудях, в свою чергу — дуже поширений симптом раку молочної залози. Звертайтеся за медичним обстеженням.

Утруднене ковтання

За цим симптомом може ховатися два види раку, включаючи рак гортані і стравоходу. «Найчастіше, люди, які стикаються з цим симптомом, намагаються змінювати свою дієту і вживати м’які види їжі, не підозрюючи про наявність небезпечного захворювання», пояснює доктор Беверс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *