10 головних речовин для оздоровлення мозку

Журнал «Ланцет» опублікував дані, отримані європейськими вченими, про те, які речовини стимулюють мозок функціонувати продуктивніше. Джерелами цих речовин є продукти, багаті вітамінами і мінералами.

Мозок

Так, для поліпшення здатності до концентрації мозку необхідно залізо. Щоб отримати його, потрібно вживати в їжу такі продукти, як гранати, зелені яблука, гречка, чорний хліб, бобові, яйця, сир, яловича печінка. Для стимулювання пам’яті лікарі рекомендують налягати на морквину, ананаси і авокадо.

Хороша здатність сприймати нову інформацію є одним з маркерів молодого мозку. Для підтримки цієї якості корисно їсти продукти, багаті вітамінами групи В, яких багато в морепродуктах і горіхах, шпинаті, моркві, кукурудзі, квасолі, броколі, яловичій печінці, оселедці.

Мозку необхідна глюкоза, при її недоліку ми всі починаємо гірше міркувати. Вчені радять віддавати перевагу полісахаридам з овочів і фруктів, а також виробів з борошна грубого помелу.

Інша важлива для мозку речовина – холін: його достатня кількість захищає від хронічної втоми і неуважності, так як допомагає підтримувати зв’язок між різними ділянками мозку. Джерела холіну – яєчні жовтки, субпродукти.

Потребує мозок і у вітаміні С, який покращує стан кровоносних судин. Ідеальні постачальники вітаміну – грейпфрути, смородина, апельсини, авокадо, капуста.

Також в список важливих для мозку нутрієнтів увійшли калій і кальцій – мінерали, що забезпечують високу швидкість розумових процесів. Для їх одержання корисно вживати сир, помідори, курагу, чорнослив.

Головний мозок містить велику кількість насичених жирів і холестерину, які необхідні йому для адекватної роботи. Для заповнення запасів жиру в мозку в раціон харчування потрібно включити рослинні олії, жирні види риб.

Ще один цінний мінерал – цинк. Його споживання забезпечує зв’язок між нейронами гіпокампу, сприяє оптимальному функціонуванню мозку і допомагає запобігти зниженню когнітивних функцій в літньому віці. Джерела цинку – морепродукти, яловичина, нежирна молода баранина, індичка, гарбузове насіння, паростки пшениці.

Магній бере участь в більшій частині біохімічних реакцій людського тіла. Вплив магнію на головний мозок проявляється в тому, що цей мінерал посилює синапси, розташовані в гіпокампі – структури мозку, яка допомагає зберігати довгострокові спогади. Також завдяки магнію поліпшується здатність до навчання, знижуються психотичні стани. Шукати магній потрібно у висівках, какао, насінні, мигдалі і арахісі, гречці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *