Їсти вчорашній рис небезпечно для здоров’я

Медики розповіли, що рисом, який був приготований вчора, можна важко отруїтися.

Рис

Всі ми їмо рис. Він поживний і корисний, а в деяких стравах без нього просто не обійтися. Проте американські експерти в області здорового харчування гарненько вивчили цей продукт. Вони з’ясували, що вживання в їжу залишків рису може бути небезпечно для здоров’я. Від такої їжі може виникнути важке отруєння.

У чому причина? Через що корисний продукт раптом за ніч перетворився на шкідливий.

Це відбувається тому, що в сирому рисі, найчастіше, присутню суперечки бактерії Bacillus cereus. Вони стають провокаторами харчового отруєння.

Медики з’ясували, що ці бактерії можуть не загинути навіть після того, як рис зварили. Тоді шкідливі елементи починають розмножуватися в готовій крупі. Потрапляючи в шлунок, вони починають атакувати наш організм в посиленому темпі.

– У людини вони можуть викликати блювоту, пронос, а також багато інших травні проблем. Навіть якщо рис розігріти знову, бактерії вже нікуди не подінуться, – пояснив терапевт Віктор Зайцев.

Якщо рис зберігати в правильних умовах, то він принесе лише користь вашому організму. У готовому вигляді його найкраще тримати в кімнатній температурі не більше двох годин. Краще готувати рис в таких кількостях, щоб можна було з’їсти за день, не відправляючи залишки в холодильник.

Джерело: 7mednews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *