Індикатор молодості або перші ознаки старіння і появи захворювань!

Сучасні люди змирилися з тим, що після 30 років фізична активність і гнучкість тіла знижуються. У чому причина таких вікових змін і чи можна прибрати знак рівності між старінням і вицвітанням?

Старість – втрата здатності нормально рухатися. Чи є старість дійсно втратою здатності нормально рухатися?

Чому ми втрачаємо гнучкість?

Ще в минулому столітті вчені розробили соматичну теорію, згідно з якою всі пережиті нами стреси, неприємності і тривоги, починаючи з дитинства, впливають на стан нашого організму, і не тільки на психіку, але й на м’язи та суглоби, які мимоволі реагують або рефлекторно скорочуються.

Що найнеприємніше, ми не можемо розслабити їх за допомогою одних бажань. В результаті до тридцяти років, а іноді і раніше людина вже не пам’ятає, що значить вільно рухатися.

Ці зміни навіть отримали спеціальний термін: сенсорно-моторна амнезія. Саме вона винна в появі помилкового почуття старіння. Одним з основних симптомів цього захворювання є зниження еластичності м’язів і зв’язок, викривлення хребта, хронічні болі в суглобах і кульгавість.

Але зниження гнучкості проявляється не тільки в зовнішності. Набагато більш серйозним є той факт, що це призводить до порушення кровообігу і, як наслідок, до погіршення обміну речовин — прямий шлях до різних захворювань.

Як кажуть психологи, щоб позбутися стресу, релаксації недостатньо. Тільки щоденна розминка і розтяжка можуть перемогти помилкове відчуття старіння, постійно підтримувати високу фізичну і розумову активність. Більш того, багато експертів стверджують, що насправді немає причин, через які ми повинні відчувати фізичні страждання в літньому віці. Що відбувається з нашим тілом?

Фізична активність сучасних людей значно знизилася. Ми зобов’язані цим офісній роботі і глобальній комп’ютеризації. Кожен день мільйони людей по 8-10 годин працюють за комп’ютером, перебуваючи в однаковому становищі. Водночас ми так втомилися, що навіть не дозволяємо подумки підніматися на ваш поверх без ліфта.

Без щоденних вправ, включаючи розвиток гнучкості, наші м’язи слабшають і втрачають рухливість. Наші діти, дивлячись на нас, вже звикли до того, що погіршення самопочуття і жорсткість тіла — це стандартний сценарій життя.

Втрата гнучкості людиною є першою ознакою старіння організму і появи хвороб. Якщо ви коли-небудь спостерігали за кішкою, ви помітили, як часто вона без зусиль розтягує своє тіло, абсолютно природним чином згинаючи м’язи, які вона збирається використовувати. На жаль, цей природний інстинкт нами практично втрачений.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *