Як засікти рак легенів на ранній стадії

Британські онкологи виступили в пресі з застереженням про те, що початковим симптомом раку легенів, який розвивається може бути хрипота, яка з’явилася в голосі людини.

Рак легенів

«Завжди звертайте увагу на хрипоту, що раптово з’явилася в голосі, яка триває протягом декількох тижнів. Це може бути сигналом про початок раку. Знання цього факту рятує, якщо вчасно звернути увагу на симптом», – розповіли лікарі.

За словами фахівців, на появу раку легенів впливає спадкова схильність. Було виявлено, що багато хворих мають сімейну історію виникнення цієї недуги – серед їх родичів зустрічаються випадки раку легенів. Крім того, вченими був помічений зв’язок між появою раку легенів і наявністю хронічних легеневих захворювань, зокрема, туберкульозу.

Також велику роль відіграє екологічна обстановка, в якій живе людина. За словами експертів, життя в промислових регіонах, що відрізняються великою кількістю заводів і фабрик, а також поблизу автомобільних трас з їх вихлопами різко підвищує ризик захворюваності на рак легенів. Показники захворюваності даним видом раку у населення таких регіонів незмінно вище середнього.

Крім цього, жертвами раку легенів більшою мірою ризикують люди, що працюють з токсичними речовинами, такими як миш’як, азбест, хром, нікель.

Говорячи про хрипкий голос, експерти помітили: хрипота не завжди є ознакою раку. Проте, при появі дивної осиплості в голосі, тим більше, яка довго не проходить, слід негайно звернутися за медичним обстеженням, порекомендували вчені.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *