Як дізнатися про появу жовчнокам’яної хвороби

Камені в жовчному міхурі можуть викликати запалення, сильний біль і інфекції. До факторів ризику відносять ожиріння, діабет, спадковість і ліки на основі естрогену.

Камені у жовчному міхурі

Біль в животі. Якщо ви зіткнулися з різким і дуже гострим болем у верхній правій зоні живота, який триває дуже довго, то він може бути ознакою нападу жовчнокам’яної хвороби. У будь-якому випадку, гострий біль в животі не можна ігнорувати і намагатися приглушати будь-якими ліками. Це привід для негайного звернення до лікаря.

Повторюваний біль. Якщо ви відчуваєте болі в животі, які зникають, а потім повертаються знову, то так теж може проявляти себе жовчнокам’яна хвороба. Болі пов’язані з тим, як камені поводяться всередині жовчного міхура, іноді залишаючи його межі.

Біль після прийому жирних продуктів. Вживання їжі, що містить велику кількість жиру, наче риби, сиру і темного шоколаду, призводить до виділення в організмі гормону, який активує камені в жовчному міхурі. Вони починають як би здавлюватися, що призводить до виникнення болю.

Зміни в сечі і стільці. Якщо колір вашого стільця став незвично світлим, а сеча, навпаки потемніла, то це теж може свідчити про жовчнокам’яну хворобу. Подібного роду зміни в кольорі є наслідком порушень відтоку жовчі з організму.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *