Як гормони впливають на ваше самопочуття кожен місяць

Ми звикли вважати, що гормональний фон змінюється тільки перед початком місячних, викликаючи неприємні відчуття, такі як здуття живота, хворобливі відчуття в грудях, скачки настрою.

Але дослідження свідчать, що гормональні коливання відбуваються протягом усього місяця.

Гормони

День 1-12

У вас підскакує рівень холестерину в крові

За даними останнього дослідження, рівень холестерину підскакує на 20% під час фолікулярної фази циклу. Саме в цій фазі розвивається фолікул, з якого вийде яйцеклітина, яка потім може перетворитися на плід, що розвивається, і, нарешті, дитину. Ця фраза починається в самий перший день менструації і закінчується в момент овуляції. Займає приблизно половину всього циклу. Спеціальні клітини в цій фазі виробляють статеві гормони естрогени.

Ви більш схильні до травм

Гормони можуть знизити м’язовий контроль в цей період, роблячи травми колін більш імовірними. Для запобігання травм робіть вправи на зміцнення колінних м’язів.

День 13-15

Вам важче зосередитися

Підвищений рівень естрогену під час овуляції може впливати на концентрацію уваги. Відводите більше часу на пошуки ключів.

У вас зростає сексуальне бажання

Жінки відчувають бажання, коли вони найбільш фертильні.

День 16-28

Можуть боліти ясна

Різке підвищення рівня прогестерону перед менструацією може посилити запалення і болючість ясен. Відвідуйте зубного лікаря на початку циклу або вживайте знеболююче перед візитом.

Тяга до певних продуктів на зльоті

Різке падіння рівня естрогену впливає на хімічні речовини в мозку, відповідальні за гарний настрій, що змушує вас пристрасно бажати цукру і крохмалю. Не відмовляйте собі в шматочку шоколаду — чорного — ви заслужили.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *