Які продукти не варто вживати в їжу вранці: думка дієтолога

В першу чергу, вважає фахівець з правильного харчування, не потрібно вживати вранці в їжу продукти, що викликають подразнення шлунка.

Пити чай

Лікар-дієтолог Надія Степанова розповіла про те, яких продуктів краще не вживати за сніданком. На думку фахівця, з ранку необхідно уникати їжі і напоїв, здатних нашкодити ніжній слизовій шлунка. Наприклад, часто можна почути поради про вживання з ранку води з лимоном. Але насправді на голодний шлунок категорично не рекомендується пити будь-які кислі напої, інакше можна спровокувати розвиток шлункових розладів, газоутворення, тяжкість і нудоту.

Копчена і пряна їжа, апельсиновий сік, вода з лимоном – всього цього не варто вживати в їжу після пробудження, підкреслює дієтолог. Нехтування цим принципом може привести до опіку стравоходу, хронічної печії.

Крім того, Степанова радить не їсти на сніданок солодке. Шоколадка з ранку може різко збільшити рівень глюкози в крові, а для її утилізації знадобитися викид інсуліну в організмі. Високі дози інсуліну сприяють розвитку інсулінової резистентності, а також порушують механізми апетиту, спонукаючи людину відчувати голод незабаром після їжі. За словами дієтолога, відмовившись від солодкого натщесерце, можна уникнути зайвого жиру на животі.

Також на думку Степанової на порожній шлунок не варто пити каву вранці. Після її вживання активізується вироблення соляної кислоти в шлунку, що загрожує розвитком ерозій, здатних переростати в гастрити і виразки.

Дієтолог констатувала, що в ранковому раціоні обов’язково повинні бути присутніми кальцій і білок, головні харчові компоненти для підтримки здоров’я.

«Правильний сніданок повинен складатися з складних вуглеводів, бажано каші на молоці, цільнозернового хліба, овочів, сиру, яєць і нежирного м’яса», – повідомила експерт.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *