Які обстеження потрібно проходити після 40 років?

Крім природних вікових змін, які відбуваються з організмом, є ще одна небезпека – у багатьох людей до 40 років вже є хронічні захворювання, які потрібно діагностувати і лікувати.

Консультація у лікаря

Перш за все, не варто ігнорувати диспансеризацію. Як свідчить статистика, це не просто «обстеження для галочки» – після диспансеризації безліч людей отримують направлення на більш детальні обстеження. Зокрема, рак стали частіше діагностувати на ранніх стадіях, а це дуже важливо.

Жінкам після 40 років необхідно двічі на рік відвідувати гінеколога, а також робити діагностику молочних залоз. Це потрібно робити, навіть якщо вас нічого не турбує. Після 40 років істотно зростає ризик розвитку раку грудей і органів статевої системи. В період клімаксу рекомендується показатись кардіологу та ендокринологу.

Важливо стежити за рівнем цукру і холестерину в крові. Якщо у вас немає з цим проблем, то досить здавати аналізи раз на півроку. Якщо виявляться якісь відхилення від норми, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря. Найімовірніше, при невеликих порушеннях вам просто потрібно буде змінити дієту, щоб все прийшло в норму.

Чоловікам після 40 років потрібно хоча б раз на рік відвідувати уролога. У разі якихось симптомів з боку статевої системи, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Також чоловікам важливо пройти обстеження у кардіолога – з віком зростає ризик серцево-судинних захворювань.

Джерело: 7mednews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *