Які небезпечні добавки можуть ховатися в хлібі?

Експерти стверджують, що в хлібі незалежно від його ціни можуть ховатися небезпечні добавки – їх регулярно виявляють при перевірках. Щоб здешевити виробництво хліба і зробити продукт більш економічно привабливим для покупця, виробники змінюють класичну рецептуру на користь більш дешевих і часом шкідливих і небезпечних добавок.

Хліб

Численним хімікатів, які сьогодні пропонуються виробникам випічки хліба, дозволяють приготувати виріб навіть з неякісного борошна, говорять фахівці. Зокрема, для додання хлібу і булкам пишності використовується добавка Е924а, бромат калію. Насправді ця добавка в Україні заборонена, але під час перевірок її проте все одно іноді знаходять в хлібі. Є дані вважати таку добавку дуже небезпечною для організму – бромат калію впливає на розвиток раку щитовидної залози та ниркової недостатності.

Ще одна харчова добавка Е927а (азодикарбонамід) використовується у виробництві хліба, щоб продукт виходив пористим і повітряним. У 2008 дану добавку визнали небезпечною, виявивши її здатність викликати розвиток хвороб дихальних шляхів і алергії.

Для профілактики грибків, бактерій і плісняви хліб можуть додавати консервант Е282, небезпечний тим, що має накопичувальний ефект і може провокувати головні болі, порушення сну, а також погіршення самопочуття у гіпертоніків. Крім цього, при виготовленні випічці і хліба нерідко використовується маргарин. Тим часом, його добавка в хліб небезпечна для здоров’я: за даними ВООЗ, маргарин є джерелом трансізомерів жирних кислот, що сприяють розвитку ожиріння, атеросклерозу і підвищують ймовірність інсультів і інфарктів.

За словами експертів, вибираючи правильний хліб, потрібно обов’язково звертати увагу на етикетку, при цьому буде зовсім не зайвим вивчити коди небезпечних добавок. Більш “пухнастий” хліб робиться не за класичною технологією і містить в собі поліпшувачі. Водночас хороший хліб швидко відновлює форму після натискання, не має тріщин. Вихідний від хліба затхлий запах – вірний сигнал про те, що виріб краще не купувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІЄТОЛОГИ ВИБРАЛИ НАЙКОРИСНІШИЙ ХЛІБ

СКІЛЬКИ ХЛІБА МОЖНА ЇСТИ КОЖЕН ДЕНЬ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *