Які написи на продуктах в магазині вам брешуть, а які ні?

Незалежно від того, чи ви йдете в магазин косметики або просто йдете в найближчий супермаркет за продуктами, завжди слід читати інформацію на упаковці товару, який ви збираєтеся придбати. Однак далеко не завжди за привабливими написами криється реальна користь. Давайте розберемося, яким фразам варто довіряти, а яким ні.

вибір продуктів

Ось такі написи найбільш часто зустрічаються на упаковках харчових продуктів:

1. «Без додавання цукру»

Цей напис правдивий, так як цей термін є офіційно схваленим. Так що якщо ви хочете знизити споживання калорій, то вам обов’язково варто придивитися до подібних продуктів.

2. «Хороше джерело харчових волокон»

Цей напис мало що значить. В таких продуктах можуть бути використані різні добавки, що містять волокна, однак це зовсім не той «правильний» тип волокон, що варто включати в свій раціон. Краще зробіть вибір на користь цільних злаків і свіжих овочів.

3. «Містять натуральні фрукти»

Справа в тому, що кількість натуральних фруктів у таких продуктах може бути абсолютно різною. Їх зміст може бути настільки малий, що користі від такої їжі і зовсім не буде.

4. «100% цільних злаків»

Побачивши такий напис, ви можете бути впевнені, що ваша їжа містить «правильні» злаки, багаті корисною для організму клітковиною.

5. «Містить цільні злаки»

Бачачи такий напис на продукті, ви ніяк не можете знати, скільки саме цільних злаків в ньому міститься. Що ще більш дивно, деякі з таких продуктів можуть містити рафіновану кукурудзяну муку, яка набагато менш корисна, ніж цільні злаки.

6. «Не містить транс-жирів»

Цей напис вводить вас в оману. Сучасні правила дозволяють маркувати подібним чином всі продукти, які містять менше 0,5 грамів транс-жирів. Але навіть при використанні транс-жирів у невеликих кількостях можна завдати шкоди своєму серцю.

7. «Містить мало солі»

Присутність цієї написи на упаковці говорить лише про те, що продукт містить на 50% менше натрію, ніж вихідний, однак це зовсім не означає, що він дійсно містить мало натрію. Краще зверніть свою увагу на продукти, на упаковці яких написано «з низьким вмістом натрію», так як в них міститься не більше 140 мг натрію на порцію.

8. «Зі зниженим вмістом жирів»

Цей напис означає, що даний продукт містить на 25% менше жирів, ніж вихідний. Однак для збереження смаку виробники додають у такі продукти велику кількість солі та цукру, через що їх вживання може призвести до набору ваги, навіть незважаючи на низький вміст жиру.

9. «Не містить холестерину»

Насправді далеко не весь холестерин є «поганим» холестерином. Вживання в їжу продуктів, в яких початково міститься холестерин, таких як м’ясо, молочні продукти, яйця і риба, не призводить до несприятливих наслідків для здоров’я. Так що не факт, що ви робите правильний вибір, купуючи продукти з позначкою «не містить холестерину».

10. «Продати до, вжити до»

Подібні написи часто змушують нас викидати продукти раніше часу, що явно не сприяє економії. Важливо розуміти, що напис «продати до» лише позначає той термін, до якого магазин зобов’язаний здійснити продаж продукту. Проте їжа зазвичай залишається у відмінному стані ще кілька днів. А рекомендація «вжити до визначеної дати» лише обмежує період найкращого смаку та якості продукту.

Джерело: zdorovieinfo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *