Які люди більше схильні до раку

Дані останніх наукових досліджень говорять про те, що рак є другою з основних причин смерті в світі: від захворювання на нього помирає кожен шостий на планеті. Директор Молдавського онкологічного інституту Лариса Катрініч розповіла в інтерв’ю на радіо Sputnik Молдова про те, які жінки володіють більш високою схильністю до раку молочної залози (рак грудей). Також вчений торкнулася проблеми «чоловічого» раку.

Рак

Катрініч заявила: захворіти на рак може будь-яка людина, незалежно від своєї статевої приналежності, національності або соціального статусу. Але водночас, за словами експерта, чоловіки і жінки частіше хворіють певними видами раку. Так чоловіки більше схильні до захворюваності на рак простати, легенів, кишечника і сечового міхура.

“У жінок найчастіше розвивається рак молочної залози, шийки матки, кишечника і легенів”, – пояснила глава молдавського онкологічного інституту Лариса Катрініч.

Лікар зазначила, що до захворювання на рак грудей частіше виявляються схильні жінки з ранньої аменореєю (відсутність менструацій), а також жінки з пізньою менопаузою. Крім того, – ті, хто родили і жінки, які вперше народили в пізньому віці.

Раніше вчені з Університету штату Арізона (США) виступили із заявою про те, що зростання ракових захворювань в сучасному світі – це наслідок необдуманої господарської діяльності людини, у зв’язку з якою змінюється навколишнє середовище і його вплив на організм. Дослідники констатували, що «раку стає все простіше розвиватися в організмі людини», – цьому багато в чому сприяють куріння, погане харчування, забруднення навколишнього середовища, хімічні речовини, що використовуються в якості добавок до продуктів харчування та особистої гігієни.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *