Що можуть розповісти про здоров’я наші вуха? Набагато більше, ніж нам здається!

Дуже важливо регулярно перевіряти слух і здоров’я вух.

Вухо

Не рідше одного разу на рік варто перевіряти слух — це допоможе не лише вчасно помітити перші ознаки втрати або ослаблення, але і звернути увагу на ранні симптоми захворювань, які, здавалося б, ніяк не пов’язані з вухами. Виявляється, наші органи слуху можуть дуже багато розповісти про наше здоров’я — головне, знати, на що звертати увагу.

Зморшки на мочках вух

Так, з віком зморшки з’являються практично на всіх частинах тіла, і вуха — не виняток. Але якщо зморшка перетинає мочки по діагоналі — так звана діагональ Френка — вона може попереджати про ішемічну хворобу серця, що розвивається. Справа в тому, що до появи цієї зморшки веде руйнування дрібних судин — точно так само, як ті, що живлять кров’ю наше серце. І якщо площа ураження стає досить великою, може стрястися біда. Так що перевірте серце, якщо мочки ваших вух раптово зморщилися.

Зниження слуху

Все більше досліджень підтверджують прямий зв’язок між ослабленням слуху і раннім розвитком вікових деменцій – наприклад, хвороби Альцгеймера. Дослідники поки не знайшли точну причину, але вважають, що вся справа в більш активній роботі мозку в «слуховій» зоні — і, отже, менш активною в інших важливих зонах. З цієї причини важливо компенсувати слабкий слух за допомогою спеціальних апаратів.

Втрата слуху в одному вусі

Травма, інфекція або навіть скупчення рідини — все це може викликати короткочасну або постійну відсутність слуху з одного боку. Але якщо це сталося з вами, важливо якомога швидше звернутися до лікаря: у деяких випадках одностороння втрата слуху може бути викликана пухлиною, яка розвивається на нерві внутрішнього вуха — так званою доброякісною акустичною невромою.

Дзвін у вухах

Найчастіше причина дзвону у вухах досить проста: тривалий вплив гучних звуків, інфекція вуха або прийом деяких ліків. Однак у деяких випадках причиною дзвону може бути підвищений кров’яний тиск або високий рівень холестерину, а також гормональні зміни, пухлина і навіть прееклампсія. Так що не ігноруйте цей симптом, зверніться до лікаря!

Сверблячка у вухах

У нормі вуха не повинні свербіти, і якщо ви відчуваєте свербіж у вушному проході протягом дня або довше, варто обов’язково звернутися до лікаря. Він встановить причину — найчастіше це грибкова інфекція або екзема — і призначить ліки. Не варто підбирати ліки самостійно і тим більше не варто терпіти в надії, що саме пройде: не вилікувана причина свербіння може призвести до серйозного інфікування і навіть втрату слуху.

Волога, липка вушна сірка

Дослідження, проведене фахівцями з Японії, виявило прямий зв’язок між вологою, липкою вушною сірою і підвищеним ризиком розвитку раку грудей – через мутацію гена ABCC11. Якщо це ваш випадок, вам варто регулярно проходити обстеження молочних залоз і уважно спостерігати за їх станом.

“Гарячі” вуха

Якщо вуха стають червоними і гарячими, це може бути одним з перших симптомів менопаузи — припливи часто концентруються у верхній частині особи, а також в області вух.

Оніміння

Саме по собі оніміння вух не повинно викликати занепокоєння. Але от якщо воно поєднується з такими симптомами, як слабкість в руках і ногах, оніміння на обличчі, а також утруднення мови, варто якомога швидше звернутися до лікаря — все це може попереджати про інсульт, який розвивається.

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *