Що відбувається з вашим організмом, коли ви п’єте кока-колу

Любите шипучі солодкі газованої води? Тоді дізнайтеся, що відбувається з вашим організмом після вживання однієї баночки кока-коли.

Кока-кола

Отже, ви випили чашку або склянку самого популярного неалкогольного напою. Вам здається, що ви втамували спрагу, а також отримали задоволення, адже кока-кола – дуже смачний напій, особливо, якщо його вживати разом з солоною їжею (гамбургери, картопля фрі та інший фастфуд містять багато солі, тому разом з ними добре йде кола).

Що ж станеться у вашому організмі після стаканчика коли? Давайте детально в цьому розберемося. Можливо, після цієї статті ви приймите корисне для себе рішення: відмовитися від газованої води на користь звичайної води. Ну або хоча б зменшити їх вживання, що також принесе вам користь.

Через 10 хвилин після вживання кока-коли

Ви тільки що «благополучно» спожили близько 10 чайних ложок цукру, що є добовим максимумом для людини вагою 75-80 кг. Така доза цукру «вдарить» по організму, але вас не знудить, оскільки дію цукру успішно пригнічує фосфорна кислота, яка у великих кількостях міститься в газованій воді.

Через 20 хвилин

При попаданні цукру в кров в організмі запускаються реакції, спрямовані на вироблення великої кількості інсуліну. Інсулін починає діяти на всі клітини, «відкриваючи» їх для глюкози. Значна частина глюкози осяде в печінці, після чого перетвориться в жир.

Цукор в кока-колі

Через 40 хвилин

За 40 хвилин кофеїн, що міститься в колі, повністю засвоїться. Це призведе до розширення зіниць і збільшення артеріального тиску. При цьому запаси глікогену (форма запасания глюкози) в печінці мобілізуються, перетворюючись у глюкозу, яка виводиться в кров. Це призводить до вироблення нової порції інсуліну. Через деякий час рівень цукру в крові різко падає, що може привести до запаморочення і відчуття голоду. Також відбувається блокування аденозинових рецепторів, що запобігає сонливості.

Через 45 хвилин

Приблизно через 45 хвилин після вживання кока-коли організм починає виробляти гормон допамін, який стимулює центри задоволення в головному мозку. Приблизно такий же принцип у наркотиків (наприклад, героїну).

Шкода газованих напоїв

Через 60 хвилин

Через 60 хвилин після вживання кока-коли проявляються відразу кілька ефектів від компонентів, які містяться в напої.

Фосфорна кислота починає зв’язуватися з кальцієм, магнієм і цинком в нижній частині кишечника, що призводить до прискорення метаболізму. В свою чергу пов’язані мінерали вимиваються з організму, а великі дози цукру і штучних замінників цукру тільки посилюють виведення макро – і мікроелементів з сечею. Як відомо, кофеїн володіє сечогінною дією, пік якої якраз припадає через 60 хвилин після вживання напою. Тому через годину після баночки коли може виникнути форсований діурез.

І, нарешті, після такого переполоху в організмі, ви відчуєте себе втомленим, роздратованим і загальмованим. А все через брак цукру, обумовлений високою продукцією інсуліну в підшлунковій залозі. Крім того, ваш організм втратить воду (через сечогінний ефект кофеїну), а разом з нею і безліч корисних мінералів. Через годину після вживання кока-коли вам напевно захочеться випити ще склянку цього напою.

Джерело: Likar.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *