Чому нудить від жирної їжі

Існує всього дві головні причини. Про них розповідає гастроентеролог.

Нудить

Іноді обід або навіть простий перекус чимось жирним починає проситися назад і виникає неприємне відчуття нудоти. Чому так буває, ми запитали у гастроентеролога Анни Юркевич.

Причин для цього декілька:

  1. Банальне переїдання. Під жирною їжею розуміються, як правило, багатокомпонентні страви: жирне м’ясо, картопля фрі з соусом, бутерброд з товстим шаром масла і сиру, торт і так далі. Часто ми не можемо обмежитися одним шматочком, звідси — переїдання. Шлунку і кишечнику складно впоратися з великим обсягом їжі, їжа повільніше залишає шлунок. Необхідно більшу, ніж звичайно, кількість жовчі і панкреатичного соку. І, як наслідок, спочатку відчувається важкість під ложечкою, а потім може приєднатися і нудота.
  2. Жирна їжа розслабляє клапан, який знаходиться між стравоходом і шлунком, тому шлунковий вміст легко закидається в стравохід. Клінічно це проявляється як печія і нудота, а це вже додатково гальмує процес травлення. Звідси і неприємні відчуття.

Ми нагадуємо, що якщо почуття нудоти з’являється після будь-якої їжі і це відбувається часто, треба звертатися до лікаря і з’ясовувати, що ж заважає вам нормально поїсти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *