Чому не потрібно їсти сире тісто

Не пробуйте і не їжте сире тісто, призначене для готування, навіть якщо замісили його самі. Напередодні різдвяних і новорічних свят рекомендації з таким застереженням оприлюднив Центр з контролю і профілактики захворювань США (CDC), про це пише видання New York Post. У його публікації експерти популярно пояснюють, чому не потрібно їсти сире тісто.

Тісто

«Багато людей не можуть встояти перед спокусою поласувати залишками білкового або, приміром, бісквітного тіста, однак це небезпечно для здоров’я», – заявили фахівці в опублікованому матеріалі.

Головний аргумент вчених про те, чому не потрібно їсти сире тісто, – воно здатне заразити сальмонелою, а також кишковою паличкою. За словами фахівців, у готовому виробі з тіста після термічної обробки небезпечні для здоров’я мікроорганізми гинуть, але в сирому тісті вони можуть бути, і його поїдання тоді виявиться фактором інфікування.

“Як мікроби опиняються в сирому тесті? Вони можуть забруднити зерно в полі або на етапі його переробки. В результаті в тому ж борошні може міститися кишкова паличка”, – розповіли інфекціоністи.

Фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань США нагадали про те, як в 2016 році сира борошно спровокувала спалахи в країні спалаху інфекції кишкової палички. Також вони зазначили, що сире тісто не потрібно їсти ще й тому, що в ньому може ховатися сальмонела, що потрапила в нього з сирих яєць. В результаті вживання такого продукту розвивається виснажлива для людини кишкова інфекція – сальмонельоз.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *