Чому білі смужки на нігтях до біди: нігті як показник здоров’я всього організму

Нігті – неслабкий індикатор стану здоров’я. Білі й темні смужки на нігтях, тріщини і т. п. дефекти можуть багато розповісти. Наприклад, звичка гризти нігті вказує на психічну нестійкість. Розберемося детальніше з тим, як здоров’я нігтів пов’язано із загальним станом організму.

Нігті

Про що говорять нігті: звички і здоров’я нігтів
1. Білі й темні смужки на нігтях

Якщо стан нігтів характеризується як «смугастий», то в залежності від кольору можна зробити два висновки. Білі смужки на нігтях сигналізують про нестачу в організмі кальцію. У разі, коли смужки перетворюються в плями або обширні скупчення, варто задуматися про здоров’я внутрішніх органів, зокрема нирок.

Якщо виявляються темні смужки на нігтях, знайте — це ознака серцево-судинного захворювання. Або ж реакція організму на тривалий курс прийому тетрацикліну або ліків проти малярії.

2. Тріщини на нігтях і розшарування нігтів

Незадовільне здоров’я нігтів, а саме розшарування і тріщинки — ознака авітамінозу. Явище особливо характерне для весняного та осіннього періодів. Якщо стан нігтів погіршується, і утворюються великі скупчення тріщин, насторожіться: це грибок або хвороба «щитовидки».

Якщо нігті розшаровуються, можна говорити про наявність артриту і навіть псоріазу. Варто поставитися до такого сигналу уважніше, оскільки псоріаз є серйозним захворюванням. Не зволікайте і звертайтеся до фахівця!

3. Набряки навколо пластини і синюватий відтінок нігтів

Стан нігтів може розповісти страшну таємницю: припухлості навколо нігтьової пластини говорять про наявність запалень. Якщо запалення не проходять, це сигнал про аутоімунні хвороби.

Нігтьова пластина може набувати і синюватий колір. Найчастіше це говорить про нестачу кисню. Рекомендується обстеження у лікаря: синява може попереджати про наявність захворювань органів дихання. Це стосується і жовтого відтінку нігтя. Якщо він виявляється, це може вказувати на хвороби дихальних шляхів або щитовидної залози.

4. Звичка гризти нігті

Здоров’я нігтів може бути на рівні, однак якщо ви помічаєте за собою потяг до «перекусу» нігтями – це недобре. Звичка гризти нігті, як було зазначено, є ознакою неврівноваженості господаря. На всяк випадок, зверніться до фахівця.

Стан нігтів – це персональний медичний консультант! Смужки на нігтях, звичка гризти нігті або незадовільне здоров’я нігтів – тривожні сигнали. Якщо поставитися до них уважно, можна уникнути проблем зі здоров’ям!

Джерело: HeadInsider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *