Чи можна спати без одягу? Користь і шкода

Нас з дитинства привчали спати в піжамі, особливо в сім’ях, де багато братів і сестер. І для кого-то думка лягти в ліжко в оголеному вигляді викликає жах. Деякі і зовсім не зможуть заснути, поки не надінуть м’які штани і футболку. Але чи знали ви, що ваш нічний одяг може позбавити кращого сну в житті?

Сон без одягу

Дослідження показують, що сон без одягу не тільки покращує якість життя, але й може збільшити його тривалість. Ось три переваги для здоров’я, які можуть змусити вас відкласти піжаму в дальній ящик. Яка користь і шкода від даної практики?

Користь 1. Ніякого болю

Відсутність одягу під час сну допомагає виключити напругу в підчеревній області, де розташовані нервові вузли. Така практика також підвищує циркуляцію крові, позбавляє від запорів і діареї. Ви будете здивовані, але відсутність одягу може зняти головний біль і дискомфорт в області попереку. Спати оголеним корисно для тих, хто страждає від безсоння.

Користь 2. Захист “причинних” місць

Нижня білизна може стати основною причиною розвитку жіночих статевих захворювань. Коли дівчата відмовляються від одягу під час сну, то відбувається природна вентиляція “причинних” місць, тим самим виключаючи створення сприятливого середовища для розвитку патогенних мікроорганізмів.

Користь 3. Розслаблення на 100 %

Визнаємо чесно, що піжама не завжди буває зручною. Пам’ятаєте, як ви прокидалися вранці, а на шкірі залишалися сліди від тугих гумок і швів? Якщо ви почнете спати без одягу, то Вашому тілу не будуть заважати ніякі рукава і тугі ремені. Кровообіг в організмі почне відновлюватися, тому ви не будете прокидатися ночами з холодними руками і ногами. А це гарантує глибокий і спокійний сон.

Але не поспішайте знімати одяг і відправлятися в ліжко, сподіваючись, що тепер ви нарешті виспитеся, як слід. Є два потенційних ризики для здоров’я, які потрібно враховувати.

Шкода 1. Застуда

Температура вночі падає, тому важливо розуміти, що варто обмежити вплив холоду. Температура в спальні повинна бути комфортна, щоб спати під тонкою ковдрою і відчувати себе відмінно.

Шкода 2. Захист шкіри

Одяг забезпечує захист від бруду – це факт. Якщо ви схильні до алергії або астми, а також реагуєте на пил та інші подразники, то намагайтеся завжди одягати чисту піжаму і регулярно прати постільну білизну. В даному випадку спати без одягу буде поганою ідеєю.

Почніть практикувати спати голяка, щоб перевірити, як ця практика впливає на якість вашого сну. Ваше тіло точно підкаже, як йому комфортніше найбільше. Можливо, вам доведеться змінити тонке ковдру на більш тепле і щільне, щоб спати без одягу і не мерзнути, а також не відчувати незручностей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *