Чим шкідливий чай: 6 несподіваних висновків вчених

Нові шкідливі факти про старий корисний напій.

Чай

У користі чаю мало хто сумнівається: мільярди азіатів, що вживають це гаряче пиття протягом тисячоліть, не можуть помилятися. Чай чудово втамовує спрагу і бадьорить, знижує рівень холестерину і нормалізує роботу серцево-судинної системи, уповільнює старіння і навіть робить розумнішим.

Однак велика кількість плюсів зовсім не виключає мінусів.

1. Гарячий чай може викликати кровотечу

Британський отоларинголог і пластичний хірург Генрі Шарп (Henry Sharpe) вважає, що звичка пити чай сильно гарячим може погано позначитися на судинах носоглотки. Пар з чашки змушує їх розширюватися і нерідко провокує носові кровотечі.

Крім того, існує версія, що гарячий чай може збільшити ризик розвитку раку стравоходу. На щастя, з нею згодні не всі.

У будь-якому випадку оптимальною температурою напою вважаються 50-60 °С. Щоб досягти ідеалу, чашці з свіжозавареним питвом досить постояти 5-7 хвилин при кімнатній температурі.

2. Занадто міцний чай руйнує зуби і кістки

The New England Journal of Medicine опублікував історію кількох пацієнтів, які постраждали від звички пити занадто міцний напій. Так, примітний випадок 47 – річної жінки, протягом 17 років щодня пригощалася чаєм, завареним з 100-150 пакетиків. За відносно короткий термін вона втратила практично всі зуби і набула зайву крихкість кісток. Це симптоми скелетного флюорозу. Його викликає накопичення в кістках, фтору, що надходить в тому числі з міцного чаю.

Зрозуміло, що стільки міцного чаю не кожен в себе увіллє, проте пам’ятати про міру все-таки варто. Дієтологи рекомендують вживати не більше 4-5 чашок в день.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *