Чим корисний поцілунок?

Той, хто любить цілуватися, живе в середньому на 12 років довше, ніж той, хто не любить цього заняття. Але це ще не всі плюси поцілунку.

Поцілунок

Запобігає стресам

Поцілунок заспокоює нервову систему і запобігає стресу. Коли ми цілуємося, у нашому організмі не тільки відбуваються різні біохімічні реакції, що знищують гормони стресу, але і виділяються гормони щастя — ендорфіни. За один поцілунок в організм викидається заспокійлива порція гормонів, яка перевищує мінімальну дозу морфію! Саме тому любителі цілуватися — це оптимісти, впевнені у своїх силах.

Допомагає схуднути

При кожному пристрасному поцілунку спалюється близько 12 кілокалорій. Хвилина цього приємного контакту рівносильна пробіжці на 500 метрів. Всього три поцілунки в день — і цілого кілограма як не бувало! Не дивно, що закохані завжди сильно худнуть: їсти їм не хочеться, зате цілуватися…

Тамує біль

Поцілунок гарний для підтримки загального тонусу організму. А взагалі це дійство — потужний терапевтичний засіб, у якого немає ніяких побічних ефектів і протипоказань. Завдяки ендорфіну, який входить в слину гормону тривалий пристрасний поцілунок може бути і досить ефективним знеболюючим засобом, наприклад, від головного або зубного болю.

Знижує ризик інфаркту

Самий простий поцілунок збільшує частоту скорочень серця. Завдяки цьому кров швидше тече по судинах, а це дуже сприятливо для клітин: вони отримують більшу кількість кисню. Після поцілунку легені починають працювати в посиленому режимі: 60 вдихів за хвилину замість звичайних 20. Подібна “вентиляція” — найкраща профілактика легеневих захворювань. Вчені також встановили, що довгий і пристрасний поцілунок знижує не тільки кров’яний тиск, але і кількість холестерину в крові, таким чином знижуючи ризик інфаркту.

Цілуватися рекомендують стоматологи. Співробітники Чиказького стоматологічного інституту встановили, що посилене виділення слини, багатої сполуками кальцію і фосфору, оберігає зуби від карієсу не гірше “Орбіту” без цукру. Доктор Ульф Бемінг з Австрійської академії загальної медицини стверджує, що поцілунок допомагає виробляти імунітет.

На поверхні одного квадратного сантиметра губ знаходиться близько двохсот нервових закінчень. Тому будь-який ніжний дотик доставляє величезну насолоду. Крім цього, під час і після поцілунку людина робить приблизно 60 вдихів, замість звичайних двадцяти, що збагачує кров киснем і позитивно позначається на роботі серця. Довгі і чуттєві поцілунки знижують викид в кров стресових гормонів (кортизолу, наприклад) і вміст холестеролу, що зменшує ризик інфаркту міокарда.

Рот і зуби

Поцілунки дуже корисні для зубів і всієї порожнини рота. Під час поцілунків і в їх очікуванні, виробляється більша, ніж зазвичай кількість слини, яка інтенсивно видаляє зубний наліт. Крім того, цілуючись, ми влаштовуємо «профілактику» карієсу, за рахунок вмісту в слині кальцію, фосфору та природного антибіотика, які також благотворно впливають на стан зубної емалі. Любителі пристрасних поцілунків менше піддаються пародонтозу: їх ясна постійно масажуються.

Поцілунки – ще й гарна гімнастика для обличчя. В процесі задіяні 38 лицьових м’язів, тренування яких набагато ефективніше використання дорогих кремів. Так шкіра краще забезпечується кров’ю, що дає омолоджуючий ефект.

Алергія

Поцілунки ще й відмінні антиалергени. До такого висновку прийшли медики з лікарні Сату в Японії, проводили експеримент серед 24 чоловіків і жінок, які хворіють на сінну лихоманку. Протягом 30 хвилин вони слухали приємну музику і цілували своїх партнерів. Потім експеримент повторили, виключивши поцілунки і обмежившись одними обіймами. Після такої оригінальної терапії зразки крові показали істотне зниження кількості антитіл. Що стосується обіймів, то на них організм ніяк не відреагував.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *