Чим корисний для здоров’я часник?

Часник по праву називають ліками від тисячі хвороб. Можна довго розповідати про його популярність в різних країнах світу, але зупинимося на його цілющих властивостях. Ми зібрали усе, що потрібно знати про часник і його корисні властивості.

часник

Які корисні речовини є в часнику?

У цій популярній овочевій культурі виявили багато білкових речовин, а також вуглеводів, і хоча в ньому мало простих цукристих сполук, але це компенсується великою кількістю фруктозанів.

У ста грамах часнику міститься різні вітаміни: С ( 10 мл), В12 (0,6 мл), нікотинова кислота (1,2 мл), тіамін (0,8 мг), рибофлавін (0,8 мг).

Серед усіх овочів часник займає лідируюче положення по концентрації нікотинової кислоти і змістом вітаміну В6. У самих зубчиках часнику каротин відсутній, зате його багато в зелених стеблах. Зміст ефірних масел надає такий різкий і властивий тільки запах часнику, у складі цих масел присутня сірка, яка вражає найбільш стійкі мікроорганізми. Встановлено, що часник вбиває навіть холерний вібріон.

Витяжка з часнику здатна протистояти практично всім кишковим патогенним мікробам і навіть золотистому стрептококу. Сучасні дослідження довели ранозагоювальні та протизапальні властивості цього продукту. Вичавлений часниковий сік сприяє загоєнню виразок і опіків, допоможе загоїти і гнійну рану. Міститься в часнику також і достатня кількість кальцію, калію, магнію, натрію і фосфору. За кількістю заліза, з часником може змагатися хіба що буряк, його міститься 1500 мг у ста грамах. Присутня також велика кількість цинку і марганцю, а вміст йоду в три рази більший, ніж у цибулі.

Чим корисний часник?

Його антимікробні властивості ефективно діють при запальних процесах в легенях, навіть якщо є нагноєння. При гнильних процесах і бродіння в товстому кишечнику часник просто незамінний, і взагалі це найкращий засіб для дезінфекції всього травного тракту. А ще у часнику міститься більше, ніж в інших рослинах фітонцидів. Ця летюча субстанція здатна знищувати не тільки бактерії, але і сапрофіти. Виділений з часнику аліцин стримує зростання бактерій навіть розведений 1: 135000, а також уповільнює згортання крові. Присутні в овочі флавоніти знімають спазми в судинах, сприяють зниженню тиску, активно допомагають виводити холестерин.

Медичні дослідження і практичний досвід показали, що часник в рази підсилює опірність організму різним інфекційним хворобам, сприяє жовчовиділенню, розширює судини кровоносної системи, покращує роботу серцево-судинної системи, збуджує апетит, має болезаспокійливі і антисептичні властивості. Аденозин, який знайдений в часнику, має властивість розширювати коронарні судини і затримувати агрегацію тромбоцитів, тому його необхідно вживати при стенокардії і судинних тромбозах. Часник допоможе і при цукровому діабеті, тому що він має властивість сприяти посиленню утворення в печінці глікогену і зниження рівня цукру в крові.

Чим небезпечний часник для здоров’я?

Часник може бути небезпечний, якщо у людини є алергія на речовини, які в ньому містяться. Також його варто приймати з особливою увагою тим, хто страждає від хвороб ШКТ. Часник досить сильно подразнює слизову, тому люди з гастритом або іншими проблемами з ШКТ можуть сильно постраждати, якщо будуть споживати його у великих кількостях.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *