Через аневризму мозку голова дівчини мало не розірвалася

Однак 24-річна пацієнтка спростувала похмурі прогнози лікарів і вижила. Правда, для цього їй довелося зануритися в кому.

Хлоя Галлахер

Мешканка канадського Онтаріо Хлої Галлахер була доставлена в лікарню після того, як вона раптово втратила зору, а також зіткнулася з моторошним болем у голові. Це сталося прямо в момент перегляду телевізора вдома. Комп’ютерна томографія показала, що весь мозок дівчини наповнений кров’ю, оскільки стався розрив кровоносної судини. По суті, у Хлої стався геморагічний інсульт, який часто буває смертельним. Під час проведення невідкладної хірургічної операції лікарі видалили частину черепа дівчини розміром з долоню перед тим, як занурити її в кому.

Батькам Хлої порадили готуватися до гіршого. Навіть якщо вона і вижила, то повинна була зіткнутися з важкою інвалідністю, яка спостерігається після геморагічного інсульту часто довічно. Однак дівчина виявилася по-справжньому чудовим пацієнтом. Вона не тільки прийшла до тями, але і практично не втратила ніяких функцій свого організму, зберігши повну рухливість. Єдиним серйозним наслідком важкого інсульту для неї стала епілепсія.

Хлої стала жертвою аневризми мозку або розриву кровоносної судини. Іноді ці судини можуть давати витоки, а іноді і повноцінно розриватися, провокуючи найсильніші крововиливи в мозок. Симптомами аневризми є різкий і важкий головний біль, блювота і нудота, ригідність шиї, порушення зору, підвищена чутливість до світла, судомні напади, випадання повік, сплутаність і втрата свідомості. Аневризму лікують хірургічним способом або препаратами для відновлення кровотоку і полегшення болю.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *