Черговий модний міф: активоване вугілля не таке корисне, як кажуть

Існує думка, що активоване вугілля корисне. Деякі люди вживають його з приводу і без, ніби це панацея від усіх хвороб. Більш того, деякі знаменитості, наприклад, Гвінет Пелтроу, стверджують, що напій з додаванням активованого вугілля – один з кращих очищувальних засобів. Однак культ цього засобу дещо перебільшений.

користь активованого вугілля

Як з’явився міф?

Високе споживання активованого вугілля, безумовно, вигідно для тих, хто його виробляє. Деякі виробники стверджують, що активоване вугілля здатне збільшити вашу енергію, освітлити шкіру і зменшити здуття живота.

Однак найбільш відомий факт свідчить, що активоване вугілля має прекрасну здатність до детоксикації. Це пов’язано з тим, що воно використовується в екстреній медицині для зниження токсичного навантаження, коли пацієнт отруївся. Активоване вугілля здатне зупиняти всмоктування отрути.

Однак нерідко здібності активованого вугілля перебільшують через те, що неправильно інтерпретують його властивості.

Чому ви не повинні приймати його?

Споживання активованого вугілля може здаватися абсолютно нешкідливою звичкою.

  • Активоване вугілля взаємодіє з деякими вітамінами, мінералами і антиоксидантами. Його додають у фруктовий або овочевий сік, а також їжу. Однак це призводить до того, що вітаміни, що містяться у фруктах і овочах, не засвоюються. Ось чому краще випити звичайний сік.
  • Активоване вугілля може також вступати у взаємодію з деякими ліками, включаючи антидепресанти і протизапальні препарати, що зменшує їх ефективність. Це може стати причиною серйозних наслідків. Однак виробники активованого вугілля про це не попереджають.
  • Активоване вугілля здатне зробити детоксикацію тих продуктів, які ще не покинули ваш шлунок. Якщо ви приймаєте цей засіб, щоб знизити шкоду від алкоголю або жирної їжі, яку вживали напередодні ввечері, то це не має ніякого сенсу.
  • Активоване вугілля уповільнює роботу кишечника і, як відомо, викликає нудоту і запор.

Здуття живота

Кілька десятиліть тому було проведено дослідження, в результаті якого вдалося з’ясувати, що активоване вугілля зменшує здуття живота. Якщо ви вживаєте їжу, яка викликає підвищене газоутворення, а потім приймаєте активоване вугілля, це зменшує здуття живота.

Однак більш пізні дослідження відкрили додаткову інформацію. Виявляється, активоване вугілля дійсно здатне скорочувати здуття живота при певних обставинах. Проте для деяких людей його вживання небажане з тієї причини, що активоване вугілля також скорочує ефективність інших ліків.

Існують більш дієві способи для боротьби зі здуттям живота. Ось чому не варто сприймати будь-яку інформацію як непорушну істину. Активоване вугілля не таке корисне, як кажуть.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *