Топ-6 найшкідливіших міфів про старече слабоумство

Експерти викрили деякі популярні міфи, пов’язані зі старечим недоумством. Через них люди затягують з візитами до лікаря і установкою правильного діагнозу.

Хвороба Альцгеймера

У всьому світі від старечого недоумства в тій чи іншій його формі страждає понад 50 млн осіб. Найбільш поширеним варіантом є хвороба Альцгеймера, і тільки в Україні з нею живуть більше 268 000 людей. Хвороба є невиліковною, вона неухильно прогресує, позбавляє людину пам’яті і незалежності. Нездужання викликається скупченням токсичних білків в мозку, що ушкоджують зв’язки між нервами, що поступово вимикає цілі зони цього органу. Хоча старече недоумство ні перемогти, ні уповільнити не можна, з ним можна жити нормально протягом декількох років після установки діагнозу.

Існує безліч міфів, пов’язаних з діагнозом старече недоумство, через які люди бояться відвідувати лікарів. Наприклад, прийнято вважати, що після установки діагнозу людина повинна відразу відмовитися від водіння автомобіля. Їй необхідно звільнитися з роботи, а друзі і родичі відтепер будуть ставитися до неї зовсім по-іншому. Є думка про те, що старече слабоумство відразу ж позбавляє людину свободи в прийнятті рішень, так що йому потрібно підшукати якогось юриста або близького родича, який відтепер буде розпоряджатися грошима. Нарешті, багато хто вважає, що діагноз старече недоумство майже завжди означає негайні проблеми з пам’яттю.

Як вже було сказано вище, все це міфи, що не відповідають реальності. У більшості випадків від діагнозу до дійсно серйозних проблем з пам’яттю проходить від 5 до 7 років, протягом яких людина може зберігати відносну незалежність і продовжувати займатися улюбленими справами. Не слід забувати, що щороку в світі проводяться десятки наукових досліджень, які призначені для пошуку ліків проти цієї страшної хвороби. І кожен прожитий рік наближає нас до того моменту, коли деменцію все-таки зможуть виліковувати або хоча б перетворювати на хронічну хворобу на зразок діабету.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *