Сонцезахисні засоби виявилися небезпечні для здоров’я

Як показало дослідження, концентрація оксибензону, речовини яка поглинає ультрафіолетові промені, в плазмі крові досягає 209,6 нг / мл, повідомляє Daily Mail.

сонцезахисний крем

Згідно Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) безпечною є концентрація оксибензону не вище 0,5 нг / мл. Оксибензон – потенційний канцероген, може руйнувати гормони, що призводить до ембріональної токсичності.

Дослідження, проведене FDA, очолювалось доктором Девідом Строссом, директором відділу прикладної регуляторної науки. У дослідженні взяли участь 23 добровольці, сонцезахисні засоби використовувалися за інструкцією на етикетках.

Результати аналізу крові учасників показали, що використання сонцезахисних засобів призвело до підвищення концентрації активних речовин у порівнянні з рекомендованою нормою. Концентрація оксибензону в крові досягла 209,6 нг / мл.

Дослідники не закликають припинити використовувати сонцезахисні засоби. Однак в подальшому планують провести дослідження, щоб визначити клінічну значимість їх результатів.

Сонцезахисні засоби використовуються більшою частиною населення і ефективно допомагають знизити ризик розвитку раку шкіри.

FDA, незважаючи на доведені переваги сонцезахисного крему, підкреслило важливість вибору безпечних засобів захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Джерело: Обозреватель

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *