Скільки молока потрібно пити для здоров’я серця і чому це важливо

Молоко і молочні продукти істотно знижують ризик хвороб серцево-судинної системи, а також передчасної смерті від інших причин.

Молоко

Медики з американського університету Макмастера провели дослідження, яке показало, що для людей середнього і старшого віку дуже корисні молоко і молочні продукти – вони допомагають знизити ризик передчасної смерті.

Протягом десяти років вчені стежили за станом здоров’я більш ніж 136 тисяч осіб старше 35 років. Випробовуваних розділили на групи по вживанню молочних продуктів – одні практично їх не вживали, інші вживали іноді, треті – регулярно, а в четверту групу потрапили любителі молочки.

За час дослідження близько 6,8 тисяч осіб померли з різних причин, у 8,5 тисяч були діагностовані хвороби серцево-судинної системи. Як виявилося, серед любителів молочних продуктів найменше тих, кому був поставлений діагноз і померлих.

Дослідники прийшли до висновку, що три порції молочних продуктів в день знижують ризик смерті від хвороб серця і судин на 3,2%, а також ризик смерті від інших хвороб на 2,2%. Однією порцією вважається стакан молока, йогурту, кефіру, 15 грам сиру або п’ять грамів вершкового масла, а також інші продукти в еквіваленті.

Як вважають вчені, секрет користі молока в його унікальному складі. У молоці багато специфічних амінокислот, ферментів, білків і жирів. Крім того, воно містить цілий комплекс вітамінів і мінералів, які легко засвоюються.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *