Скільки кави все-таки можна випивати в день без шкоди для здоров’я

Всі ми вживаємо кофеїн: з кавою, чаєм або іншими продуктами. При цьому ніхто досі не може сказати, яка безпечна доза кофеїну в день. Дослідники спробували розібратися в цьому питанні.

Кава

Не так давно в США з’явився новий бренд кави Black Insomnia, який називає свою продукцію «найміцнішою кавою у світі». Її радять вживати з обережністю. Одна чашка такої кави перевищує встановлений ліміт кофеїну в день.

Прийнято вважати, що цей ліміт становить 400 міліграм в день. Так повідомляють Управління з контролю за продуктами і ліками США і Міжнародна інформаційна рада по продуктах харчування. 400 міліграмів — це приблизно чотири чашки кави або один великий стаканчик з Starbucks.

Тільки от багато хто сприймає цей ліміт не як застереження, а як певний виклик.

Безпечна доза кофеїну в день

Звідки ж взялося це обмеження і наскільки серйозно слід до нього ставитися?

Дослідник Естер Маєрс (Esther Myers) вважає, що досить серйозно. Вона зі своїми колегами з Міжнародного інституту біологічних наук (США) займається вивченням безпеки кофеїну. Маєрс задумалася, чи не застаріла так часто згадувана доза 400 міліграм кофеїну в день. Адже вперше вона з’явилася у дослідженні, що проводилося в 2003 році.

Команда Маєрс заново проаналізувала дані, простудіювавши понад 700 досліджень. Вони з’ясовували, яка доза кофеїну негативно впливає на здоров’я. До числа згаданих побічних ефектів входили проблеми з серцево-судинною, опорно-руховою та репродуктивною системою.

Дослідники прийшли до висновку, що для здорової дорослої людини 400 міліграмів кофеїну — дійсно безпечна щоденна доза. А ось для вагітних жінок доза знижується до 300 міліграмів.

Більш високі дози кофеїну пов’язані з ризиком виникнення різних захворювань — від депресії і дисфорії (стан, протилежне ейфорії) до тривожності і підвищеного тиску.

Виходить, 500 міліграм кофеїну в день пити небезпечно?

«Ні, — каже Маєрс. — Багато в чому все залежить від того, як конкретна людина реагує на кофеїн. У нас поки ще немає критеріїв для визначення тих, хто особливо чутливий до нього».

Висновок

Найважливіший висновок, зроблений дослідниками, — те, як мало ми знаємо про цей поширений наркотик. Досі немає однозначних даних про те, як змінюється вплив кофеїну в залежності від того, коли і як часто ми його вживаємо.

Так що поки у нас є тільки приблизне уявлення про те, що не потрібно робити — переборщувати. Для більшості людей 400 міліграм кофеїну в день — доза безпечна, але не факт, що абсолютно нешкідлива. Слідкуйте за змістом кофеїну в усіх вживаних продуктах і ставтеся до нього як до стимулюючої речовини.

Джерело: Лайфхакер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *