Раптове схуднення назвали симптомом страшного раку

Ні в якому разі не можна ігнорувати такий небезпечний симптом, як раптова втрата ваги. Зокрема, він може говорити про рак легень, який виявляють часто вже дуже пізно.

схуднення

Багато мільйонів людей у різних країнах світу, включаючи і Україну, готові піти на все для того, щоб позбутися від деяких обсягів ваги. Однак раптова і різка втрата ваги – зовсім не привід для радості, а показання для того, щоб негайно відвідати лікаря. Зокрема, незрозуміле схуднення може говорити про рак легень, основні симптоми якого часто з’являються вже в той момент, коли хвороба стає метастатичною і невиліковною. У 2015 році кількість людей, які могли розраховувати прожити хоча б рік після встановлення діагнозу рак легенів, становило 38%. І мова йде про США, де використовуються найбільш передові методи боротьби з цією небезпечною хворобою.

Нагадуємо, що основною причиною раку легенів є куріння, яке викликає хворобу в 80% випадків. До інших факторів ризику відносяться шкідливі умови роботи, наприклад, постійний контакт з азбестом, а також погана генетика та нез’ясовані причини. Серед ключових симптомів раку легенів стійкий кашель, нерідко з кров’ю, біль у грудях і труднощі при диханні. Також до ознак раку легенів відносять втрату ваги і зниження апетиту. Втім, всі ці симптоми можуть бути наслідком і інших важких хвороб. Ось чому раптове схуднення ні в якому разі не можна ігнорувати, особливо, якщо для втрати ваги ви не робили взагалі ніяких зусиль.

Найбільш частим різновидом пухлин легень є недрібноклітинний рак, який спостерігається в 80% випадків. Чим більш небезпечним вважається тип раку, тим швидше він поширюється по організму, що рідко спостерігається у дрібних клітинах. Пухлини легень вимагають складного комплексного лікування, яке часто поєднує хірургію, імунотерапію, опромінення і радіацію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *