П’ять провідних смертельних захворювань за версією ООН

Понад 40 мільйонів людей по всьому світу – саме стільки щороку помирає через тяжкі наслідки п’яти смертельних неінфекційних захворювань. Про це повідомили в ООН після проведеного дослідження.

Лікар

Такими неінфекційними захворюваннями є рак, діабет, хвороби легенів і серця, а також інсульт, перерахували фахівці. Про роботу вчених повідомило ІА Nation News. Дані хвороби, як зазначили експерти, стають причиною смерті в розквіті років мінімум у 15 мільйонів осіб.

На думку дослідників, розвиток названих вище п’яти захворювань тісно пов’язаний із зовнішніми факторами. Зокрема, вчені переконані, що появі небезпечних хвороб сприяє фактор нездорового харчування, наприклад, систематичне зловживання трансжирами, цукром, сіллю. Інший фактор – інтоксикація організму. Цілісність внутрішніх органів і тканин страждає від токсинів серед яких найбільш частими є алкоголь, тютюн, забруднене повітря.

У серпні, експертами було озвучено думку про те, що в Україні в найближчі роки очікується зростання випадків інфарктів і інсультів, пов’язаних з діабетом другого типу. Хвороби серця і сьогодні є основною причиною смертності українців, але в майбутньому їх внесок в статистику смертності збільшиться саме з-за діабету, заявили тоді фахівці.

За даними ВООЗ, озвученими днями, найбільш убивчою хворобою сучасного людства є туберкульоз. За кількістю смертельних жертв туберкульоз випередив навіть синдром набутого імунодефіциту (СНІД), констатували фахівці організації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *